גפני: המינויים מיותרים, למה להרגיז?

יו"ר וועדת הכספים טען כי מינויי השרים מיותרים שכן הם לא יוכלו לעשות דבר במהלך תקופת הבחירות. "רק כדי להרגיז אותנו בדגל התורה?"

מיכל לוי , ט' בטבת תש"פ

גפני: המינויים מיותרים, למה להרגיז?-ערוץ 7
ח"כ משה גפני
צילום: שריה דיאמנט

יו"ר וועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) הביע הבוקר (שני) תרעומת על החלטת נתניהו למנות שרים חדשים ותהה מדוע ראש הממשלה בחר לעשות זאת.

"אני חושב שזו הייתה טעות. לאיזה צורך זה נעשה? כדי להרגיז אותנו בדגל התורה?", תהה בראיון לרשת ב'.

לדבריו, השרים החדשים לא יוכלו לתפקד. "האם יש תקציב, האם השר יכול לשנות דברים? הוא לא יכול כי יגידו לו שזה ערב בחירות. למשרדים אין כסף. אמרתי לנתניהו שאני חושב שזה מיותר. היה צריך לקחת שרים קיימים ולהדביק להם את התיקים האלה".

בדבריו התייחס גפני גם למאמצים להקמת ועדת כנסת שצפויה לדון בבקשת החסינות של נתניהו. "זה חלק ממסע שמתנהל הרבה זמן במפלגות שאינן בגוש הימין. הם יעשו כל מאמץ כדי להדיח את נתניהו. זה פוליטי לגמרי ויישאר ככה כל הזמן. אבל אחרי הבחירות אפשר לנהל דיון רגוע יותר ולא חלק ממערכת בחירות".

אתמול פתח נתניהו בסבב מינויים סביב שולחן הממשלה. חבר הכנסת דוד ביטן מונה לשר החקלאות, ציפי חוטובלי מונתה לשרת התפוצות, יפעת שאשא-ביטון לשרת הרווחה ויצחק כהן לשר הבינוי והשיכון.

בכחול לבן הגיבו: "ראש ממשלה שהפך לעבריין נמלט ממשפט ממנה כעת חשוד בשוחד למי שיהיה אחראי על מחירי המזון של כולנו. ממשלת נתניהו הופכת לארגון פשע שכל מטרתו היא לדאוג לחסינות לעומד בראשו".