ריבלין: אני לא קובע מי יהיה ראש הממשלה ועידת ידיעות אחרונות

נשיא המדינה ראובן ריבלין הבהיר הבוקר (שני) בראיון בועידת "ידיעות אחרונות" כי דבריו לפני כשבוע על כך שהעם בוחר אבל העם צריך "לבחור נכון", נאמרו בהומור.

ריבלין הדגיש בדבריו, כי חזקת החפות עומדת לכולם, גם לנבחרי הציבור, "כאשר מואשם אדם הרי שחזקת החפות היא חזקת חפות חשובה ביותר".

במהלך הראיון שאל העיתונאי נחום ברנע את ריבלין על "מתווה הנשיא" אותו הציב בפני הצדדים לאחר הבחירות, ועל השאלה אם נתניהו אולי לא הבין אותו נכון, "ראש הממשלה הבין אותי, אולי אחר כך הוא פירש את דברי לא נכון, אבל הוא הבין אותי".

על הסיבה שהביאה אותו להציע את המתווה אמר ריבלין, "ידעתי שהליכוד לא יסכים שתקום ממשלה בלי שנתניהו יהיה ראש הממשלה וידעתי שכחול לבן לא יסכימו להקים ממשלה שנתניהו יעמוד בראשה".

"אמרתי להם: צריך לראות איך אנחנו מרבעים את המעגל, אז אני אתן לכם עצה. כל אחד מכם חושב שהשני יכנע לרצונותיו אבל אני יודע שאף אחד מכם לא יכנע. אני הייתי בטוח שבנימין נתניהו יתנגד למתווה אבל הוא קיבל את המתווה", סיפר ריבלין.

נשיא המדינה מתח בהמשך ביקורת מרומזת על נתניהו, "ברגע שראש הממשלה קיבל את עקרון הנבצרות אני הבנתי שהוא לא יבקש חסינות".

לקראת הבחירות הקרובות אמר הנשיא, "אני לא זה שיקבע מי יהיה ראש הממשלה. אני זה שיקבע מה העם החליט".

ריבלין התריע מפני ההשלכות של רצף מערכות הבחירות על המדינה, "יש לנו אשליית תפקוד, אנחנו כבר שישה ימים במצב של 1/12 מהתקציב. האשליה שכאילו אנחנו מתפקדים אינה נכונה".

בסיום נשאל ריבלין מה הוא משיב לאמה של נעמה יששכר שהודיעה כי תחסום בגופה את כניסתו הצפויה של נשיא רוסיה פוטין למשכן הנשיא, "כולנו אבות ואימהות וכל ילד וילדה הוא ילד וילדה של כולנו. כל מי שנמצא במצוקה בחו"ל אנחנו ערבים לו ומחויבים לסייע לו. אני מקבל 47 נשיאים של מדינות שהשתתפו במלחמת העולם השניה שנענו לבקשתי להשתתף באירוע ביד ושם לרגל 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ. נשיא רוסיה מגיע כמו שהוזמן נשיא צרפת, כמו שהוזמן נשיא ארה"ב וסגן הנשיא ימלא את מקומו, וביניהם גם נשיא גרמניה. המפגש אינו מפגש שהוא ביני לבין נשיא של מדינה אחרת לפי הזמנתי. אני לא יכול להבטיח הבטחות שאני לא יודע לקיים. אני מבטיח שבכל זמן שאני אפגוש את הנשיא של מדינת רוסיה לא תרד נעמה מסדר היום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו