ארי פולד הי"ד
ארי פולד הי"דצילום: פייסבוק

בית המשפט הצבאי במחנה עופר הרשיע היום (שני) את המחבל שרצח את ארי פולד בפיגוע בצומת גוש עציון בחודש ספטמבר 2018.

המחבל הורשע בעבירה של גרימת מוות בכוונה (המקבילה לעבירת רצח) בגין רצח ארי פולד, וכן בשלוש עבירות של ניסיון גרימת מוות בכוונה. המחבל מוחזק מאז הפיגוע במעצר.

לנוכח העובדה שבזמן הפיגוע היה המחבל קטין הדיון התרחש בדלתיים סגורות ושמו נאסר לפרסום.

מרים פולד, אלמנתו של ארי, אמרה היום "כמעט שישה עשר חודשים עברו מאז אותו יום נורא שארי נלקח מאיתנו באכזריות. שישה עשר חודשים לאחר המעשה הנתעב, והיום בית המשפט הצבאי הרשיע את הרוצח של ארי".

"ארי, שכל כך אהב את עמו ואת ארצו, נלחם והגן עליהם עד שיצאה נשימתו האחרונה. והיום אנחנו רואים מעט צדק למענו. עד שנלמד להגן על עמינו, על עצמנו ועל ילדינו- לא נהיה לגמרי חופשיים בארצינו", הוסיפה.

סא"ל (מיל') עו"ד מוריס הירש שמייצג את משפחת פולד הוסיף, "הרצח של ארי היה תוצאה ישירה של ההסתה הפרועה במערכת החינוך של הרש"פ והמשכורות החודשיות שמשלמת הרש"פ למחבלים. אנו מצפים מבית המשפט להטיל על הרוצח מאסר עולם, כך שהוא לא ישתחרר מהכלא עד שימות".

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ מסר בתגובה, "מחבל שרצח יהודי דינו מוות. חד וחלק. הרשעת רוצחו של ארי פולד הי"ד היא צעד נכון בכיוון, אבל אם הכוונה היא שהוא יעשה תואר ראשון ופינוקים בכלא אזי עלינו לעשות חשבון פנימי רציני עם עצמנו איך הגענו למצב הזה. מחבלים הם בני מוות ואם לא, אז שינמקו בכלא".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, מסר, "מברך על כך שהמחבל המתועב שרצח את יקירינו ארי פולד קיבל את העונש המרבי והמוצדק. חשוב לומר בפה מלא: דינם של הרוצחים - בני עוולה הוא להירקב בקבר ולא לשבת על חשבוננו בכלא עד עסקת השבויים הבאה. תנחומינו למשפחת פולד, ארי היה היקר באדם, נמשיך לחבק אותם ונתפלל רק לבשורות טובות".

ארי פולד, אב לארבעה ילדים, בן 40, חבר כיתת הכוננות של אפרת, הסתער לעבר המחבל לאחר שנדקר ואף ירה לעברו, אבל בבית החולים שערי צדק נאלצו לקבוע את מותו לאחר שנפצע אנושות מדקירת המחבל.

מפכ''ל משטרת ישראל דאז, רנ''צ רוני אלשיך העניק עיטור גבורה אזרחי לארי פולד לאחר שהפגין אומץ לב וגבורה בעת שנאבק במחבל שדקר אותו למוות בפיגוע בצומת גוש עציון, ובכך הציל חיי אזרחים.

האלמנה: ארי היה יהודי גאה, מעולם לא התנצלבומרנג נלחמים למען ישראל