כך פעל העוקץ שפגע בלקוחות הבנקים

המשטרה עצרה שישה בני אדם ממגדל העמק בחשד להונאת עשרות לקוחות בתואנה שהם מעניקים הלוואות חוץ בנקאיות.

ערוץ 7 , ט' בטבת תש"פ

כך פעל העוקץ שפגע בלקוחות הבנקים-ערוץ 7
הונאה. אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

המשטרה עצרה שישה בני אדם ממגדל העמק בחשד להונאת עשרות לקוחות של בנקים שונים, בטענה שהעניקו להם הלוואה חוץ בנקאית וגבו מהם כספי רישום.

מחקירת המקרה על כי שניים מבין העצורים, אחים, פתחו אתר למתן הלוואות חוץ בנקאיות. לאחר שהקרבן מילא את פרטיו באתר, חזר אליו נציג – אחד האחים, וסיפר לו על תנאי ההלוואה בדרך כלל תנאים נוחים ואטרקטיביים מאד,וביקש ממנו להפקיד סכום כסף עבור פתיחת תיק. מיד עם הפקדת הכסף בחשבון האחים היו נעלמים ולא ניתן ליצור איתם קשר.

האחים השתכללו, הצליחו לאתר מספרי כרטיסי אשראי של לקוחות בנקים שונים בארץ והשתמשו בהם כדי לרכוש כרטיסי מתנה בסכום נמוך יחסית של בין 100 ל-150 שקלים כדי שהקרבנות לא יבחינו בגניבה וכך עשרות לקוחות נעקצו מבלי שידעו על כך.

רק פניית המשטרה אל הקרבנות במסגרת החקירה גרמה להם להבין ש'נעקצו'.

האחים פעלו גם בשיטה נוספת. הם הצליחו לאתר פרטי חשבון בנק של לקוחות שונים, יצרו קשר טלפוני עם אותם לקוחות תוך כדי שהם מתחזים לנציגי שירות מטעם הבנק.

ה"נציג" היה מבקש מהלקוח התמים להקריא לו את קוד האימות שקיבל באותו רגע ופרטים נוספים כביכול כדי לאמת שהוא בעל החשבון. זאת במקביל לפתיחת חשבון הבנק של אותו לקוח על גבי המחשב כאשר אחד החשודים לוחץ על שכחתי סיסמא. אז היו מקלידים את הפרטים שמסר הקרבן וכך נכנסו לחשבון הבנק של הקרבן ומושכים ממנו כספים במרמה.

מעצרם של חמישה מהחשודים האורך עד ליום ראשון וחשודה נוספת במעורבות בהונאה שוחררה למעצר בית.