ניצולי השואה שיחזרו את בובות ילדותם

לקראת עשרה בטבת ערך מועדון ניצולי השואה בשערי תקווה פרוייקט מיוחד ומרגש שהחזיר את הניצולים למחוזות הילדות.

ערוץ 7 , ט' בטבת תש"פ

יוסי דגן במועדון ניצולי השואה
יוסי דגן במועדון ניצולי השואה
צילום: רועי חדי

מועדון ניצולי השואה בשערי תקווה מציין בימים אלה שלוש שנים להיווסדו ולקראת עשרה בטבת קיים פרוייקט ייחודי למען הניצולים.

במסגרת הפרוייקט, התבקשו חברי המועדון לצייר את הבובות שהיו שייכות להם בילדותם, במהלך ימי השואה. לאחר מכן, נשלחו התמונות לבונה בובות, שהפך את התמונות לבובות.

כל ניצול שואה קיבל את הבובה כפי שהייתה לו בתקופת השואה וזכה לקבל פיסת זיכרון מילדותו.

בנוסף, המועדון יצר מפגשים מרגשים. לפני זמן מה גילו שני חברי מועדון, כי הם קרובי משפחה. שני חברים אחרים גילו כי הם חברי ילדות ואף היו יחד באותו מחנה ריכוז.

המועדון, בשערי תקווה מונה בין 30 ל-40 חברים ונערכים בו שלושה מפגשים בשבוע בהם חוגי ספורט, הרצאות, טיולים והפעלות מיוחדות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע לציין עם הניצולים מלאת שלוש שנים למועדון. "עצם הקיום של המועדון הזה הוא מרגש. מאפשר לנו לתת כבוד ולחזק את אלו שעברו את הנורא מכל נאחזו בחיים ועדיין בונים בגאווה את ארץ ישראל. אלו אנשים ללמוד מהם ולהתחזק מכוחם"

יעקב קלמן ניצול שואה חבר המועדון התרגש לקבל את העתק הבובה שהייתה לו בילדותו. "פרויקט הבובות הוא פשוט נהדר, בובת הכלבלב שעוצבה עבורי יושבת מול הטלוויזיה בביתי".

"המועדון מאחד את כולנו, כל הניצולים. יש לנו את מי לשתף ולספר איפה היינו ומה חווינו. יצרנו חברות נהדרת ואנו יוצרים חוויות חדשות בזכות הטיולים והפעילויות שיש במועדון. בנוסף, ישנם אנשים שאין ביכולתם לאכול בבית והם מגיעים ואוכלים במועדון. המועדון הוא כמו בית שני עבורנו, הוא משפחה עבורנו", סיכם קלמן.