אמארה סטודמאייר קורא לשים קץ לאנטישמיות בקהילה השחורה

בפוסט באינסטגרם כתב סטודמאייר שברצונו "להתייחס לאירוע שקרה במונסי, עם אחד מאחינו האפריקנים-אמריקנים, שתקף יהודים''.

תגיות: אנטישמיות NBA
מרסי אוסטר - JTA , ט' בטבת תש"פ

אמארה סטודמאייר
אמארה סטודמאייר
צילום: פלאש 90

כוכב ה-NBA לשעבר, אמארה סטודמאייר, קורא לשחורים באמריקה להתנער מאנטישמיות.

בפוסט באינסטגרם שפירסם כתב סטודמאייר שברצונו "להתייחס לאירוע שקרה במונסי, עם אחד מאחינו האפריקנים-אמריקנים, שתקף יהודים. התקפות אנטישמיות".

בסרטון הוידאו שלו אמר עוד: "דבר אחד חשוב להבין והוא שאפריקנים-אמריקנים גם הם ממוצא שמי, מכיוון שהם משבטי ישראל האבודים, אז אם אתם אומרים דברים אנטישמיים, אתם בעצם מראים את הבורות שלכם כי אתם מדברים נגד עצמכם.

''חוץ מזה, אתם מנסים לתקוף מישהו ששומר על מצוות האל כפי שציווה, שמנסה באמת להגיע לרמה גבוהה של צדיקות, ואם אתם תוקפים מישהו בצורה כזאת, אתם מוכיחים סוג נוסף של בורות. אז זה לא מתקבל להשמיע השמצות אנטישמיות או לבצע פשעי שנאה, בעיקר אם אתם מאמינים באלוהים".

סטודמאייר נימנה עם זרם השחורים העברים, אפריקנים-אמריקנים המאמינים שהם קשורים לעברים מימי התנ"ך, ומקפיד על מצוות החגים היהודיים. בראיון בחודש ספטמבר סטודמאייר סיפר כי הוא בעיצומו של הליך גיור אורתודוקסי.

הוא קרא ליהודים "להישאר חזקים באמונתכם, בדעותיכם, ולשחורים העברים – אל תאפשרו לזה להפוך למשהו שפוגע באמונתכם. תישארו חזקים, תפיצו שלום ואהבה ותמשיכו לצמוח כעם".

סטודמאייר שיחק בין היתר בניו-יורק ניקס ובפניקס סאנס במהלך 16 שנות הקריירה שלו באן. בי. איי. הוא גם שיחק בקבוצת הפועל ירושלים. באוקטובר הוא חתם על חוזה לשחק בקבוצת "פוג'יאן סטרג'נס" בסין, לאחר שלא עלה בידו לחזור למסגרת האן. בי. איי.