המחבל יפצה את הפצוע במיליון שקלים

מחבל שדרס את עתניאל אלקיים לפני שלוש שנים בירושלים, ספג עונש כבד. עו"ד חיים בלייכר: לפגוע במחבלים גם במישור הכלכלי.

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

אלקיים לאחר הדריסה, והיום
אלקיים לאחר הדריסה, והיום
צילום: חוננו

בית המשפט המחוזי בירושלים פסק כי המחבל מוראד רג'בי שדרס את עתניאל אלקיים בירושלים לפני כשלוש שנים, יפצה אותו במיליון שקלים.

בנוסף יפצה המחבל את חברו של אלקיים בכ-30 אלף שקלים בשל תמיכתו בנדרס לאורך תקופת ההחלמה מהפציעה. רג'בי נדרש גם לשלם את הוצאות המשפט בסך 134 אלף שקלים.

הפיצויים נפסקו לאחר שאלקיים הגיש באמצעות עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו תביעה אזרחית נגררת נגד המחבל, שלא הגיש כתב הגנה כנדרש.

עו"ד בלייכר הגיש בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה, והשופט נענה לה. בבקשתו כתב עורך הדין כי "התקיפה נעשתה בתכנון מוקדם ובשימוש בכמה אמצעים, על מנת לנסות להשיג תוצאה קטלנית אשר בפועל פצעה את התובע באורח בינוני וגרמה לו נכות ממשית, כל זה על רקע גזעני לאומני כנגד מותקפים בעלי חזות יהודית".

כמו כן, תיאר כיצד חברו של אלקיים, התובע השני, "סעד וסייע לתובע באופן יום יומי במשך שלושה חודשים, בזמן שהתובע היה מרותק לכסא גלגלים ומוגבל בניידות ובפעולות שגרה רבות".

עו"ד בלייכר בירך על החלטה וציין כי "המלחמה במחבלים צריכה להיות בכל המישורים ואנו שמחים על הזכות שבידנו לפעול במישור הכלכלי נגד המחבל. בכוונתנו לפעול בהמשך להפעלת עיקולים כנגד כספיו של המחבל בין כותלי הכלא ומחוצה לו".

פיגוע הדריסה התרחש לפני שלוש שנים. בתביעה שהגיש אלקיים נגד המחבל תואר כי בעוד התובע וחבר נוסף צעדו סמוך למלון הר ציון בירושלים שמעו "רעש של מנוע מכלי רכב המאיץ מאחוריהם, אופנוע הנהוג בידי הנתבע התנגש במכוון בעוצמה רבה בתובע מאחור – בצדו השמאלי. מעוצמת ההתנגשות הועף התובע באוויר ונפל עלה ארץ".

"הנתבע קם והחל ללכת לעבר חברו של התובע תוך שהוא מחזיק בידו הימנית את קסדת האופנוע ובידו השמאלית סכין באורך 11 ס"מ, אותה הכין מבעוד מועד – בעת שתיכנן לבצע את הפיגוע", נכתב בתביעה.

עוד נאמר בה כי "חברו של התובע נלחם על חייו ונאבק בנתבע. בשלב מסוים הסכין לא היתה יותר בידי הנתבע – או אז החל הנתבע לתקוף את חברו של התובע באמצעות קסדת האופנוע תוך שהוא הולם בפניו שלוש פעמים באמצעותה".

כתוצאה מכך נפצע אלקיים, סבל מפגיעות בגפיים, חבלות בפנים ונזקק לתפרים בראשו. חברו שהיה עימו נפצע אף הוא.