דיון נוסף על שיפוץ מערת המכפלה

ועדת חוץ וביטחון תתכנס כדי לפקח את קצב ההתקדמות הליך ההנגשה של המערה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

מעלית במערת המכפלה - הדמיה
מעלית במערת המכפלה - הדמיה
צילום: עמי גבירצמן, אדריכלים

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן) החליט לקיים דיון נוסף בנושא שיפוץ הנגשת מערת המכפלה.

מועד הדיון ייקבע בימים הקרובים, ומטרתו היא לפקח את קצב ההתקדמות של ההליכים להנגשת המערה.

ח"כ קטי שיטרית (הליכוד) שביקשה לכנס את הוועדה יחד עם חברי כנסת נוספים, מסרה ''אני מברכת את יו"ר ועדת חוץ וביטחון, גבי אשכנזי, על קיום דיון להנגשת מערת המכפלה. נושא זה הוא מעל כל מחלוקת פוליטית. אני אמשיך ללוות עד להנגשת האתר ולהקמת מעלית בפועל", הוסיפה שטרית.

מארגון זכויות האדם ''בצלמו'' שמוביל את המאבק להנגשת המערה נמסר ''אנחנו מברכים על קיום הדיון בפעם השלישית ומקווים שמהדיון הפעם תצא בשורה אחת אמיתית - הנגשת מערת המכפלה בפועל. לא בדיבורים ולא בהצהרות''.

בחודש שעבר ביקר שר הביטחון, נפתלי בנט, במערת המכפלה, יחד עם מפקד חטיבת יהודה אל"מ איתמר בן חיים, ראש מנהלת חברון - הרב הלל הורוביץ, ראש מועצת קרית ארבע - אליהו ליבמן וראש ישיבת שבי חברון - הרב חננאל אתרוג.

השר הדליק נר שמיני של חנוכה עם חיילים ושוטרים, ואמר ״אני לא יכול לחשוב על מקום טוב יותר להדליק בו את הנר האחרון של חג החנוכה. חיילים וחיילות, לוחמים ולוחמות - אני אוהב אתכם מאוד. המתיישבים המופלאים של חברון מלאי גבורה אדירה, צומחים, מתפתחים ובונים פה עתיד.

''כל מי שבוחר לחיות במקום המופלא הזה מבחינתי הוא גיבור. כאן זה החיבור של ביטחון, חיים, אמונה, תורה ושורשים. בלי השורשים והמורשת שלנו אין תכלית. זה חיבור שאין כמוהו ואף אויב לא יכול מולו.
חברון היא כמו הלב, ואם אין לב - כל הגוף לא ישרוד.

בנט הוסיף: ''אנחנו ממשיכים להצמיח את ארץ ישראל. ולו הגעתי לחיים הציבוריים כדי להקים עוד שכונה אחת בעיר האבות - דיינו. חג חנוכה שמח״.