לירון הנץ
לירון הנץ צילום: המשרד לשוויון חברתי

לירון הנץ מונתה לתפקיד ממלאת מקום ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי של מגזר המיעוטים במשרד לשיוויון חברתי.

עם פיזור הכנסת בדצמבר 2018 הוקפאו הליכי האיתור מפאת הקושי לאייש את התפקיד במינוי קבע בתקופת ממשלת מעבר. מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי החליט להטיל את התפקיד על סמנכ"ל אסטרטגיה, תכנון ומדיניות לירון הנץ, באופן זמני, למשך שלושה חודשים.

הנץ מביאה עימה ניסיון עשיר בעולמות תוכן של כלכלה וחברה - פיתוח מנועי צמיחה, "צמיחה מכלילה" וצמצום פערים חברתיים. הנץ, בוגרת תכנית הצוערים לשירות המדינה, עורכת דין בהכשרתה ובעלת תואר ראשון במשפטים וחטיבה במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית ובעלת MBA ועוסקת בשלוש וחצי השנים האחרונות בין היתר בהובלה וליווי תהליכי תכנון מעמיקים ברשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים במסגרתו נקבעים כיווני הפעולה לרבות בהיבטי תקצוב ותפעול.

בנוסף הנץ הינה חברה בפורום הערכת המצב הלאומית של ממשלת ישראל בהובלת המועצה הלאומית לכלכלה ובפורמים ממשלתיים ובין מגזריים נוספים וכן שימשה כמנהלת פרויקטים לאומיים במשרד ראש הממשלה.

הנץ אמרה לאחר קבלת התפקיד, ״אני מאמינה שבתקופה הקרובה נצליח להתניע את גיבוש תוכנית החומש הבאה לפיתוח כלכלי וחברתי של מגזר המיעוטים ולהניחה על שולחן הממשלה. אני מקווה להמשיך לפתח את הרשות בראייה אסטרטגית מעודכנת כדי לקדם מנועי צמיחה במגזר המיעוטים. המהלך מחייב שיתופי פעולה רחבים ואני בטוחה שמשרדי הממשלה והשלטון המקומי ימשיכו להירתם לקידום המשימה החשובה״.

הרשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים הוקמה ב- 2007 כדי לשלב את הערבים, הדרוזים והצ'רקסים בחברה ובכלכלה הישראלית. הרשות פועלת לשיפור ברווחתה הכלכלית של אוכלוסיית המיעוטים ולקידום השוויון הכלכלי.

בחמש השנים האחרונות הקצתה הרשות כ- 15 מיליארד ₪ לטובת המגזר הערבי במסגרת תוכנית חומש. התוכנית מסתיימת בסוף השנה הנוכחית, והמטרה היא לבנות תכנית חדשה ל- 2021 שתימשך על פני חמש שנים.