'עתירת הטנקיסטיות - הפקה של ארגונים קיצוניים'

סרן במיל' הרב אביעד גדות, חבר ארגון תורת לחימה, הסביר בשיחה עם ערוץ 7 על ההתנגדות לשילוב לוחמות בשיריון.

הרב גדות מסביר בפתח השיחה כי אין מדובר בעתירה של בנות המרגישות נפגעות אלא בעתירה שמאחוריה עומדים ארגונים פמיניסטים: "מדובר בהפקת ענק. ברור שאין כמה חיילות תמימות המבקשות להיות טנקיסטיות. אני מזכיר שרק באפריל האחרון שורה של ארגוני שמאל פרוגרסיבי, הניחו אקדח על השולחן לצה"ל ואיימו בהגשת בג"ץ ושימוש בכלים המשפטיים ואנחנו מכירים את האקטיביזם השיפוטי שעכשיו פוגע בכל מדינת ישראל ובממשלת ישראל, ועכשיו משתמשים בו גם מול הצבא כשהצבא עצמו ב-2015 הודיע שהפיילוט של הטנקיסטיות נכשל בגלל כשירות נמוכה.

גדות מוסיף: "גם ב-2017 הצבא עצר את אותו פיילוט ומיד אותם ארגונים שלפו את האיום והנה פתאום אנחנו רואים עתירה. זו לא עתירה אותנטית, מדובר בהפקה ששותפים לה ארגונים וגופי תקשורת גדולים שמנסים לצייר ציור של רבנים נגד חיילות וזה לא הסיפור. מדובר בנושא ערכי מהמעלה הראשונה שמי שצריך להידרש אליו זה הרמטכ"ל והרב הצבאי".

גדות מזכיר את הצעדים שננקטו בזמן כהונתו של הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט: "אני מזכיר שלפני שנה וחצי הצבא ביטל את התפיסה המגדרית שזה מסמך קיצוני מאוד של פמיניזם מאוד קיצוני של היוהל"ם (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר) הצבא ביטל את זה. הצבא מכיר בהבדל בין נשים לגברים ושהם לא יכולים לעשות את אותם תפקידים. נושא הטנקיסטיות פוגע בצה"ל - ומי שדוחף אותו זה אלו ארגונים חיצוניים".