פולק מגיע לדיון בבית המשפט ארגון עד כאן

יונתן פולק, שנעצר אתמול בעקבות אי הגעתו לדיונים המתקיימים בעניינו בקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון עד כאן בשנת 2018, הובא היום (שלישי) לדיון בבית משפט השלום בירושלים.

פולק נותר בעמדתו לפיה הוא אינו מכיר בסמכותו של בית המשפט וסרב להשתחרר בתנאים ולשלם את הסכום הנדרש לשחרורו. לנוכח זאת ישאר פולק בשלב זה במעצר. השופט אלעזר ביאלין קבע דיון נוסף בנושא בעוד 48 שעות.

נזכיר כי אתמול פרסם פולק מאמר בעיתון הארץ בו טען כי הוא מסרב לשתף פעולה עם בתי המשפט בישראל וזאת בשל אופיו של המשטר בישראל. בסיום המאמר קרא האנרכיסט להצטרף למאבק הפלסטיני ולהפר את החוק תוך שהוא מסית לאלימות, "עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן מסר "מזה כ-15 שנים ארגון אנרכיסטיים נגד הגדר בראשותו של יונתן פולק מוביל תקיפות והתפרעויות אלימות של פלסטינים כנגד חיילי צה"ל וזוכה לחסינות בטענה של חופש הביטוי למרות הפציעות הרבות שנגרמות לחיילים".

"אתמול תוקן עוול ארוך שנים בכך שמנהיג האנרכיסטים יונתן פולק נעצר בעקבות קובלנה פלילית שהגישו חיילים שהותקפו ונפצעו יחד עם ארגון 'עד כאן'. אנו מקווים שמכאן ולהבא רשויות האכיפה יתנו את הגיבוי המשפטי המגיע לחיילי צה"ל אשר עומדים בחזית למען כולנו וימנעו מהאנרכיסטים את המשך התוקפנות", הוסיף אך.

עו"ד צור פלק: מקווים שהמשטרה תתעשת ותחקור את יונתן פולק ארגון עד כאן