ניקי היילי: "הדמוקרטים – היחידים שמתאבלים על סולימאני"

מתקפה חריפה של ניקי היילי, שגרירת ארה"ב לאו"ם לשעבר, על ראשי המפלגה הדמוקרטית: "הם היחידים שמתאבלים על סולימאני".

ניסן צור - ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

ניקי היילי
ניקי היילי
צילום: רויטרס

ניקי היילי, לשעבר שגרירת ארה"ב באו"ם, תקפה במילים חריפות בראיון לרשת 'פוקס ניוז' את חברי המפלגה הדמוקרטית ומועמדי המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, וטענה כי הם היחידים המתאבלים על קאסם סולימאני.

מי שנחשבת כמועמדת לראשות המפלגה הרפובליקנית ולנשיאות ארה"ב לאחר סיום כהונתו של הנשיא טראמפ, אמרה בראיון "אתה לא רואה אף אחד עומד לצד איראן. אתה לא שומע אף אחת ממדינות המפרץ, אתה לא שומע את סין או את רוסיה".

"היחידים שמבכים את האובדן של סולימאני הם ההנהגה הדמוקרטית והמועמדים לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית" אמרה היילי למנחה שון האניטי.

ראשי המפלגה הדמוקרטית העבירו ביקורת על כך שטראמפ וראשי הממשל לא ביקשו את אישור הקונגרס לפני ההתנקשות בסולימאני. יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אף קראה ל"תדרוך מקיף ומיידי של הקונגרס על כל מעורבות צבאית הקשורה לאיראן והצעדים הבאים שנבדקים לגבי איראן".

פלוסי והסנטור ברני סנדרס, הנחשב למתמודד מוביל על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, הציגו הצעת חוק שתמנע מטראמפ להורות על תקיפת איראן ללא אישור מוקדם מהקונגרס.

היילי תקפה את ראשי המפלגה הדמוקרטית ואת התנגדותם לפעולה שאישר הנשיא. "זה קשור לאמריקה מאוחדת. אנו צריכים להיות לחלוטין מאחורי הנשיא ומה שהוא ביצע, כי כל אחת מהמדינות האלו צופה בחדשות בתקשורת שלנו ורואה את מה שכולם אומרים. זהו רגע של עוצמה לארה"ב, ורגע של עוצמה לנשיא טראמפ", אמרה היילי.