ארדן: לאייש כל קו טלפון במוקדן

השר ארדן ערך הערכת מצב מיוחדת עם ככל גורמי החירום וההצלה לקראת הסערה, והנחה את הגורמים השונים לפעול להגברת המוכנות לאירועים.

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים אחר הצהריים (שלישי) הערכת מצב עם כוחות החירום וההצלה לבחינת מוכנות והיערכות הכוחות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי להתרחש החל מהלילה.

בהערכת המצב השתתפו מ"מ מפכ״ל המשטרה, נציב כבאות והצלה, מ"מ נציב בתי הסוהר ופיקוד המשטרה, כיבוי האש, מד"א, פיקוד העורף ונציגי המל״ל והשלטון המקומי.

השר ארדן הדגיש כי המשימה המרכזית היא מניעת אובדן חיי אדם ולכן יש לתעדף הוצאת כוחות קודם כל להצלת חיים ורק לאחר מכן לטיפול בתשתיות או בנזק כלכלי.

השר הנחה לחבור לרשויות המקומיות באזורים המועדים להצפות ולמזג אוויר קיצון ולחדד את אחריות הרשות המקומית לוודא מוכנות התשתיות החיוניות בהתאם לפוטנציאל הפגיעה (ניקוזים, ביוב וכו׳). כמו כן יש לפעול מול כלל הרשויות לביצוע כל הפעולות המקדימות למניעת סכנות.

כמו כן הנחה ארדן לאייש באופן מלא את כל מוקדי החירום הטלפוניים ולוודא שאין אף קו טלפון שלא מאויש על ידי מוקדן החל מהלילה ועד יום שישי בצהריים.

השר הנחה את משטרת ישראל למפות את כל הכבישים וצירי התנועה שיש סכנה להצפתם ולהיות במוכנות מיידית לסגירתם.

עוד הדגיש כי יש לקיים רשת עדכונים מיידיים בין מרכז החיזוי של המכון המטאורולוגי לכוחות המשטרה וכיבוי האש בכדי להתריע על שינויים בתחזית מזג האוויר ואירועי קיצון העלולים להתפתח באזורים ממוקדים ביממות הקרובות.

ארדן הנחה לתגבר את צוותי הצוללנים של כבאות והצלה לישראל ולהקצות מסוקי משטרה בכדי לקצר את זמני ההגעה של הצוללנים לאזורים בהם נדרש חילוץ.

השר הדגיש כי יש להציג לצה״ל ולפיקוד העורף את הצורך הצפוי בסיוע בכלים הנדסיים, סירות גומי וחיילי פיקוד העורף ולהעמידם בכוננות להקפצה מיידית.