לפיד: הרב יוסף צריך להתנצל

מספר 2 בכחול לבן ח"כ יאיר לפיד על דברי הרב יוסף, "לא מבין מה יש לרב הראשי לישראל לעמוד מול המצלמה ולהעליב מאות אלפי בני אדם".

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: קובי ריכטר/TPS

מספר 2 בכחול לבן ח"כ יאיר לפיד, התייחס הערב (שלישי) בראיון לרשת ב' לדברי הרב הראשי הספרדי הראשון לציון הרב יצחק יוסף על העולים ממדינות ברית המועצות לשעבר.

"לא מבין מה יש לרב הראשי לישראל לעמוד מול המצלמה ולהעליב מאות אלפי בני אדם. הוא פשוט צריך להתנצל", אמר לפיד.

לפיד התייחס גם לטענות לפיהן העולים הובאו ארצה כדי להפחית את כוחם של החרדים, "לא הביאו אותם - הם באו לכאן מיוזמתם כדי להיות חלק ממדינת ישראל"

על נושא החסינות לראש הממשלה והתנגדות יו"ר הכנסת אדלשטיין לקיום דיון בנושא אמר לפיד, "אין לי שום עניין להדיח אנשים. הצבעתי בעבר ליולי אדלשטיין מתוך רצון לאחד. העובדה שהוא מתנהג כמו ראש המטה של נתניהו בכנסת היא מצערת".

בתגובה לטענות נגד עיסוק יועמ"ש הכנסת אייל ינון בנושא אמר לפיד, "פתאום נזכרו כל הטרולים בתפקיד של בת זוגו. זה התנהגות של טרולים, לא של ממשלה וחברי כנסת".

לפיד תקף את פנייתו החוזרת של נתניהו לוועדת ההיתרים: "זה מה שקורה כשנותנים לאדם שיש לו עבירות פליליות חמורות לנהל מדינה, כולל זה שהוא יכול למנות מינויים שהם לא ענייניים. הוא מינה לעצמו מבקר בית שנותן לו את כל ההחלטות שנוחות לו".