עמיר פרץ: פתק אחד לגוש אחד

יו"ר העבודה, עמיר פרץ, קורא לאיחוד כל מפלגות גוש השמאל לרשימה אחת, "כחול לבן, מרצ והעבודה צריכות לרוץ תחת פתק אחד".

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, קרא הערב (שלישי) בראיון לחדשות 12 ליצירת איחוד גדול בשמאל, "כחול לבן, מרצ והעבודה צריכות לרוץ תחת פתק אחד, פתק אחד לגוש אחד".

"בני גנץ צריך להחליט אם הוא רוצה להיות איתנו בממשלה של שינוי ותקווה או שהוא רוצה להקים ממשלה של הפקרה חברתית וסיפוח", ציין פרץ.

"מחר בבוקר אפגש עם בני גנץ ואניח בפניו את המתווה ללכת לממשלה שלא תסתפק בלהחליף את נתניהו - היא תחליף גם את המדיניות שלו", אמר פרץ.

לדבריו, "בוחרים אומרים לי שאנחנו לא בטוחים שנלך להצביע.אנחנו בעידן חדש, אנחנו חייבים לטעת אנרגיות חדשות בבוחרים"

פרץ דחה את הטענות שמטרתו בחבירה הזו היא להיבחר לנשיא המדינה עם תום כהונתו של ריבלין, "אף פעם לא עשיתי שום דבר בשביל עצמי".

בתגובה להודעת עמיר פרץ נמסר מהמחנה הדמוקרטי-מרצ: "נתמוך בכל חיבור בגוש המרכז- שמאל. אבל, החיבור האסטרטגי, החיוני, המיידי וההכרחי הוא בין העבודה למחנה הדמוקרטי ליצירת שמאל, ישראלי חזק. זו התקווה לה מצפים הבוחרים, זה המהלך הפוליטי והמוסרי הנדרש וזה מהלך מהותי לסילוקו של נתניהו".

מוקדם יותר הערב חתמו מפלגת ישראל דמוקרטית ומפלגת מרצ חתמו על הסכם להמשך שיתוף הפעולה הפוליטי במסגרת רשימת המחנה הדמוקרטי.

על פי ההסכם, ישובץ חבר הכנסת יאיר גולן, המכהן בכנסת מטעם מפלגת ישראל דמוקרטית במקום השלישי ברשימה המשותפת.

לאחר החתימה קרא הורוביץ לעמיר פרץ לחבור אליו לגוש אחד, "בימים הקרובים נציג מועמדות ומועמדים נוספים ברשימה. ברגע הזה אני פונה במיוחד לידידי יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ לבוא איתנו לחיבור כדי לאחד את השמאל בבחירות האלה. רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא להקמת ממשלת מרכז שמאל ולסילוקו של בנימין נתניהו. רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא לצדק חברתי, לפתרון מדיני, למאבק לסיום הכיבוש והסכסוך. רק איחוד גדול בשמאל יוכל להביא את התקווה לישראל שאנחנו כל כך רוצים בה".