דיווח: הרב פרץ הציע לריקלין "מקום מכובד"

בבית היהודי הציעו לאיש התקשורת שמעון ריקלין "מקום מכובד" ברשימת המפלגה לכנסת, ככל הנראה לנוכח הקיפאון במגעים מול סמוטריץ'.

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

דיווח: הרב פרץ הציע לריקלין "מקום מכובד"-ערוץ 7
שמעון ריקלין
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

הבית היהודי הציע לשמעון ריקלין⁩ מקום מכובד בצמרת הרשימה המאוחדת עם עוצמה יהודית, כך דיווחה הערב (שלישי) כתבת חדשות 12 דפנה ליאל.

הרקע להצעה הוא ככל הנראה הקיפאון המוחלט במגעים בין מפלגת הבית היהודי בראשותו של שר החינוך הרב רפי פרץ ובין מפלגת האיחוד הלאומי בראשותו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'.

עם זאת, לא ברור כיצד הגיב ריקלין על ההצעה והאם הוא שוקל ברצינות מהלך שכזה.

נציין כי ריקלין נחשב בשנים האחרונות למקורב לראש הממשלה נתניהו ועל פי דיווחים מסוימים אף נשקלה האפשרות לשריין אותו ברשימת הליכוד בבחירות לכנסת ה-21.

המהלך לא יצא אל הפועל לאחר שהשריון שהוקצה לראש הממשלה ברשימת הליכוד הוענק לבסוף לרב אלי בן דהן כחלק מההסכם שאיפשר את השתלבות מפלגת "עוצמה יהודית" באיחוד מפלגות הימין.

עם זאת, בעבר ריקלין התמודד על מקום ברשימת הבית היהודי, בפריימריז שנערכו במפלגה לפני בחירות 2015. בדומה למרבית המתמודדים באותם פריימריז שלא היו ח"כים מכהנים גם ריקלין לא הגיע להישג משמעותי והגיע לבסוף למקום ה-16 ברשימה.

לפני הבחירות האחרונות הוזכר שמם של ריקלין, ושל איש התקשורת ינון מגל, כמי שקיבלו הצעה להצטרף לרשימת "הימין החדש". אולם בפועל לא קרה דבר עם ההצעה.