שרה בק השיבה בשלילה להצעת שריון בבית היהודי

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ שוחח עם בק והציע לה להצטרף לרשימת הבית היהודי המאוחד, אך היא השיבה שאינה מעוניינת להיכנס לפוליטיקה

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

שרה בק
שרה בק
צילום: ללא קרדיט

אשת התקשורת שרה בק דחתה הצעה לשיריון ברשימת הבית היהודי המאוחד של מפלגות הבית היהודי ועוצמה יהודית.

על פי גורמים במפלגה בק קיבלה פניה רשמית ושוחחה בנושא עם יו"ר הרשימה, הרב רפי פרץ, אך השיבה להצעה בשלילה והבהירה שאיננה מעוניינת להיכנס לפוליטיקה.

לדברי אותם גורמים, בניגוד לדיווחים מוקדם יותר הערב, שמו של העיתונאי שמעון ריקלין הועלה כאופציה להצעה לשריון ברשימה, אך לא נעשתה אליו פניה רשמית.

נציין כי ריקלין נחשב בשנים האחרונות למקורב לראש הממשלה נתניהו ועל פי דיווחים מסוימים אף נשקלה האפשרות לשריין אותו ברשימת הליכוד בבחירות לכנסת ה-21.

המהלך לא יצא אל הפועל לאחר שהשריון שהוקצה לראש הממשלה ברשימת הליכוד הוענק לבסוף לרב אלי בן דהן כחלק מההסכם שאיפשר את השתלבות מפלגת "עוצמה יהודית" באיחוד מפלגות הימין.

עם זאת, בעבר ריקלין התמודד על מקום ברשימת הבית היהודי, בפריימריז שנערכו במפלגה לפני בחירות 2015. בדומה למרבית המתמודדים באותם פריימריז שלא היו ח"כים מכהנים גם ריקלין לא הגיע להישג משמעותי והגיע לבסוף למקום ה-16 ברשימה.

לפני הבחירות האחרונות הוזכר שמם של ריקלין, ושל איש התקשורת ינון מגל, כמי שקיבלו הצעה להצטרף לרשימת "הימין החדש". אולם בפועל לא קרה דבר עם ההצעה.