ראש המועצה האזורית שומרון: הסתה ברורה לפגיעה ורצח של אזרחים

ראש מועצת שומרון הגיש תלונה נגד עיתון הארץ בגין פרסום מאמר הקורא להשליך אבנים ובקת"בים.

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

יוסי דגן
יוסי דגן
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

עליית מדרגה בפרשת יונתן פולק. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיש אמש תלונה כנגד מערכת עיתון הארץ, עורך מדור הדעות אלון עידן וכנגד יונתן פולק כותב המאמר, בגין פרסום מאמר בשם: "שוב אני הולך לכלא" הקורא לדבריו של דגן לפגוע במתנחלים ובחיילים.

במאמר נכתב בין השאר: "עלינו לתמוך במאבק הפלסטינים לא בלב אלא בפועל, עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק; למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".

דגן פנה למשטרת אריאל וזו שלחה חוקר ללשכתו שרשם את תלונתו בה אמר דגן בין השאר: "זוהי הסתה ברורה לפגיעה ורצח של חיילים ואזרחים. אדגיש כי באנדרטת החללים של מועצה אזורית שומרון 89 שמות שחלקם הגדול נהרגו נרצחו על ידי אותם "ילדי אבנים ובקבוקי תבערה" אליהם קורא מר פולק להצטרף כלשונו: "לא בלב אלא בפועל". דבר זה מזכיר את האירוע של רצח הילדה אדל הי"ד על ידי זריקת אבנים הילדה שתיבדל לחיים ארוכים איילה שפירא שנשרפה מבקבוק תבערה ניצלה בנס ממוות וסובלת עד היום יסורים קשים יומם ולילה

לעניין מבחן המסוכנות: כתוצאה מאותם דברי הסתה אציין כי מר פולק הינו אנרכיסט אלים המשתתף עם אותם פעילי שמאל קיצוני בזריקות אבנים על חיילי צה"ל או בהתפרעויות אלימות נגד שוטרים וחיילים בכל תחומי יהודה ושומרון, מר פולק הינו דמות מפורסמת משפיעה בקרב פעילי השמאל הקיצוני ועל כן לקריאה זו עלולה להיות בסבירות גבוהה השלכות.

כל אדם היה יכול לדמיין בקלות איך היו מתייחסים אילו עיתון בשבע או אתר ערוץ 7 היו מפרסמים מאמר הקורא באופן ישיר לזרוק אבנים ובקבוקי תבערה על ערבים".

"בעניין זה אזכיר כי הוגשו כתבי אישום נגד עורכי וכתבי הקול היהודי בגין דברים פחותים יותר. תלונה זו מוגשת מתוך חשש גדול לפגיעה באזרחים שעל שלומם וביטחונם אני מופקד, ומתוך חשש לפגיעה בחיילי צהל או שוטר משטרת ישראל".