היעד של ברקת: שני מיליון נפש ביו"ש

ח"כ ניר ברקת בכנס הצהרת פומפיאו: מדינת ישראל צריכה להסתכל 50 שנה קדימה ולהציב יעד של שני מיליון נפש שיגורו ביו"ש.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: יחצ

ראש עיריית ירושלים לשעבר חבר הכנסת ניר ברקת (הליכוד) השתתף היום (רביעי) בכנס הצהרת פומפיאו של פורום קהלת ופורום שילה במרכז בגין.

"ההצהרה מכירה ומקבלת את הזכות ההיסטורית והחוקית של היהודים לחיות בכל מקום שהם רוצים, כמו במדינות אחרות כך גם בישראל. ההצהרה מייצרת הזדמנויות אדירות למדינת ישראל, והזדמנות היסטורית לממשלת ישראל, בראשות נתניהו והליכוד".

בהמשך להצהרה, קרא ח"כ ברקת לממשל האמריקאי להניח את תכנית המאה על השולחן, עוד לפני הבחירות הקרובות: "אני מניח שהצהרת פומפיאו היא חלק בלתי נפרד מהתוכנית, ומתבססת גם על התכניות שהציג ג'ארד קושנר בכנס הכלכלי שהתקיים בבחריין, שכוללת השקעות משמעותיות בפיתוח כלכלי באזורי A ו-B למען הפלסטינים. כעת יהיה אפשרי להניע ולפתח את ההתיישבות ביו"ש בצורה דרמטית, כפי שלא נעשה מעולם".

ברקת ציין את תכנית הפיתוח של מדינת ישראל ביו"ש על פי חזונו, מתוך הסתכלות 50 שנה קדימה, "ממשלת ישראל צריכה להציב יעד תכנוני למגורים לשני מיליון נפש בשטחי C, דבר המחייב ראייה מטרופולינית רחבה, היערכות ופיתוח תשתיות. התשתיות בראש ובראשונה ישרתו את האוכלוסייה הישראלית, אבל בהחלט ניתן גם לתת מענה לצרכים של האוכלוסייה הפלסטינית". על תוכניתו עובד ח"כ ברקת יחד עם פורום קהלת, פורום שילה, ועם פרופ' פורטר מאוניברסיטת הרווארד.

בסיום דבריו הודה ברקת לנשיא טראמפ ולממשל האמריקאי על התמיכה הבלתי מסויגת במדינת ישראל ובריבונותה, ולראש הממשלה בנימין נתניהו שמהיכרותו העמוקה עם הממשל האמריקאי ידע כיצד להביא הסכמות חשובות אלו למימוש וביצוע, בנוסף הביע תקווה לכך שגם לאחר הבחירות הקרובות נתניהו ימשיך לעמוד בראשות ממשלת ישראל.