בזמנכם החופשי

בני משפחת קמונדו היו היהודים העשירים ביותר ובעלי השפעה באימפריה העות׳מאנית, ולמרות זאת מעטים מכירים את סיפורם

תגיות: אתנחתא 877
, י"ב בטבת תש"פ

בזמנכם החופשי        -ערוץ 7
'מדרגות איסטנבול'
מאת: טיאגו סלזאר, הוצאת כנרת-זמורה

איסטנבול, גרם מדרגות מוזר לוכד את תשומת ליבו של סופר צעיר ומוליך אותו להתחקות אחר סיפורם של האנשים שהקימו אותו – משפחת קמונדו, "משפחת רוטשילד של המזרח". בני המשפחה היו היהודים העשירים ביותר ובעלי השפעה באימפריה העות׳מאנית, ולמרות זאת מעטים מכירים את סיפורם, שכן הכול נגדע במחנה ההשמדה אושוויץ. 'מדרגות איסטנבול', טיאגו סלזאר, כנרת-זמורה.

***

בכל ילד וילדה יש פילוסוף קטן שלא מפסיק לחשוב, לשאול שאלות ולהגות דברי חוכמה. שרה גרג'י החליטה לאגד שלושים ושלושה סיפורי חוכמה כאלה לספר. היא כתבה וחרזה, ואלישע כץ המאייר הפך אותם לקומיקס. כעת הם יוצאים בספר המשעשע 'על קצות האצבעות' בהוצאת דברי שיר.

***

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד יוצאת בקונצרט חדש בכיכובם של חיים לוק מימון (מני) כהן ובניה ברבי. החל מהשבוע תופיע התזמורת ואורחיה במקומות שונים בארץ עם המופע 'פיוט במקאם ישראלי' המקיים דיאלוג בין עולם הפיוט המסורתי ובין היצירה הישראלית המתהווה. מנצח: רפי ביטון. יום ראשון הקרוב בתיאטרון ירושלים, למחרת בהיכל התיאטרון בקריית מוצקין, בימים ג'-ה' באותו שבוע במשכן לאומנויות הבמה באשדוד ובהמשך במקומות נוספים.

***

אידי, אלמנה טרייה בשנות השמונים לחייה, מתכוננת להגשים חלום: לפני עשורים אביה תכנן טרק הרים לנופים של הרמה הסקוטית. אידי השתוקקה ללכת, אך בעלה הנוקשה לא איפשר. עכשיו כשהוא איננו ובתה רוצה לרשום אותה לבית אבות, היא מחליטה להוכיח לעולם ולעצמה שאף פעם לא מאוחר להגשים חלומות. הסרט 'לעולם לא מאוחר'. בימאי: סימון האנטר.

***

להצעות: ofralax@gmail.com