הרב פרץ במרכז הבית היהודי
הרב פרץ במרכז הבית היהודי צילום: גילי יערי, פלאש 90

סניף ירושלים של הבית היהודי התכנס הערב (רביעי) בשכונת רמות בירושלים לישיבה סגורה של הפעילים יחד עם יו"ר המפלגה הרב רפי פרץ ועם הח"כ לשעבר הרב אלי בן דהן.

בישיבה הובהר שבבית היהודי מזהים חיבור בין האיחוד הלאומי לימין החדש ומעריכים שמרבית פרטי הריצה המשותפת כבר סוכמו.

הם שמעו כי גורמים בימין החדש הציעו לבית היהודי את המקומות השני והתשיעי בחיבור של כלל מפלגות הציונות הדתית. בבית היהודי, כך הובהר, מתנגדים להצעה משום שלדעתם היא עלולה למחוק את המפלגה ולהותיר אותה עם נציג אחד בלבד בכנסת.

הפעילים ניסו לוודא האם מוצו המגעים מול האיחוד הלאומי ושמעו כי היו ניסיונות לפנות לשר סמוטריץ' אך הובן ממנו שהוא אינו מעוניין לרוץ עם הבית היהודי, אלא אם יסוכם מראש מנגנון למיזוג המפלגות וייקבע לוח זמנים מסודר וקצר ליישום המהלך.

סגנית ראש העיר ירושלים ויו"ר הסניף, חגית משה, אמרה בפגישה כי יש צורך לחזק את ההנהגה. "החיזוק צריך לבוא גם אם לא אוהבים את החיבור לעוצמה יהודית. עדיף להיות מאשר לחדול ולכן צריך לתת את הגיבוי לרב רפי פרץ".

בינתיים בבית היהודי לא קופאים על השמרים ופועלים כדי לאייש את המקומות שהותירו עבור אנשי האיחוד הלאומי. על פי ההערכות ייעשו פניות כדי לאייש שני מקומות בדמויות משמעותיות בציונות הדתית כדי להגדיל את האטרקטיביות של הרשימה בעיני המצביעים. במפלגה כבר ניסו לפנות למספר אישים ובהם העיתונאים שמעון ריקלין ושרה ב"ק.

ביום שני הקרוב אמור להתכנס מרכז הבית היהודי בנחלים כדי לאשר את ההסכם עם עצמה יהודית, לקבע את הרשימה ולבטל את השיריונים השמורים ליו"ר.