בנט מחזיר את קובי אלירז למשרד הביטחון

שר הביטחון נפתלי בנט מינה את אלירז כפרוייקטור לענייני הבנייה הפלסטינית הבלתי חוקית בשטחי סי.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

בנט מחזיר את קובי אלירז למשרד הביטחון-ערוץ 7
אלירז ובנט
צילום: דוברות

שר הביטחון נפתלי בנט מחזיר את עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות לשעבר, קובי אלירז, למשרד הביטחון, חצי שנה לאחר שפוטר במפתיע על ידי השר הקודם. בנימין נתניהו.

תפקידו של אלירז יהיה לרכז מטעם שר הביטחון את המאבק נגד הבנייה הפלסטינית הבלתי חוקית בשטחי C.

כזכור, לפני כחודש הכריז השר בנט על מערכה בנושא אל מול הרשות הפלסטינית אשר משתלטת בשנים האחרונות על שטחי ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון.

בנט מסר "עתיד שטחי ארץ ישראל עומד על הכף. לצערי, בעוד שהפלסטינים משתלטים כמעט ללא מפריע על שטחנו, מדינת ישראל פשוט לא עלתה לזירה. כעת אנו משנים כיוון ויוצאים למערכה. ישראל חייבת לנצח. מערכת הביטחון תילחם על השטח ולצורך זה חיוני שיהיה מי שינהל את המערכה. קובי אלירז הוא האדם הנכון בזמן הנכון. הוא מומחה לתחום ובולדוזר של עשייה. קובי, בהצלחה".

קובי אלירז מסר, "אשמח לאתגר החשוב והמשמעותי הזה, במהלך שנות עבודתי במשרד הביטחון צברתי ניסיון רב מול המערכות השונות וכולי תקווה שאעמוד במשימה החשובה".

בעבר שימש כאמור אלירז בתפקיד עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות תחת שרי הביטחון משה (בוגי) יעלון, אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו.

בתפקיד זה פעל אלירז רבות להסדרת מעמדם של ישובים ביהודה ושמרון ולמניעת הריסות במאחזים ובישובים קיימים.

מספר ימים לאחר פיזור הכנסת ה-21 פיטר נתניהו את אלירז מתפקידו, ללא שניתן למהלך נימוק ברור. לאחר זמן קצר מונה לתפקיד ראש מועצת בנימין לשעבר, אבי רואה.

ח"כ מוטי יוגב בירך על המינוי, "קובי אלירז, האיש הנכון במקום הנכון, בזמן הנכון. קובי הצלחתך, הצלחת עם ישראל בארצו. השר נפתלי בנט - חזק וברוך".