בלפור ישראל
בלפור ישראלבאדיבות בלפור ישראל

תכנית Red Alert - רציפות תפקודית בכל מצב

זה יכול לקרות לכל עסק - אסון טבע שמתרחש, אירוע ביטחוני, שריפה, או הצפה. מצבים מסוג זה עלולים להשבית את העסק ולהוביל להפסדים כספיים גבוהים, וחמור מכך - לפגוע במוניטין העסקי שנבנה בעמל רב במשך שנים ארוכות. לכן, היערכות מתאימה למצבי חירום ובנייה של תוכנית רציפות תפקודית הם תנאים נדרשים להצלחתו של כל עסק.

מצבי סכנה בלתי צפויים - להתכונן לגרוע מכל

כדי שבית העסק יהיה מוכן להתמודד עם כל מצב ויהיה מסוגל להמשיך לתפקד ולהעניק שירות, חשוב להגדיר היטב לאלו סכנות הוא חשוף. מטבע הדברים, מקרי חירום הם לרוב בלתי צפויים ולכן בלתי נמנעים, אך באופן כללי קיימים מספר מצבי חירום מרכזיים שחשוב להיות ערים להם:

  • רעידות אדמה – מדינת ישראל ממוקמת על השבר הסורי-אפריקני. לכן, על-אף שבדרך כלל אין רעידות אדמה תכופות, רעידת אדמה היא סכנה קיימת וממשית.
  • הצפות – האקלים בארץ נוטה להיות חם ונוח יחסית, אך דווקא בשל כך מדינת ישראל לא תמיד ערוכה לעונה קרה שבה יורדים משקעים רבים. לכן, בתקופת החורף אנו עדים לא פעם למצבי חירום הנובעים מהצפות או שיטפונות. מצבים אלו עלולים לפגוע גם במשרדים של בתי עסק, בארכיוני מידע, בציוד אלקטרוני ובציוד מחשוב יקר.
  • צונאמי – בדרך כלל חופי ישראל אינם חשופים לגלי ענק הרסניים, אך הייתה בעבר בים תיכון פעילות וולקנית תת- ימית שחוללה גלי צונאמי ועל-כן חשוב להיות מודעים לתופעה.
  • שריפה – לצערנו הרב, ההיסטוריה תעיד כי עונת הקיץ כמעט תמיד מלווה בשריפות. שריפות אלו פורצות בשל השילוב שבין חום כבד וכשל טכני או התנהגות רשלנית של אנשים.
  • אירועים ביטחוניים – אזורנו נחשב לנפיץ ביותר ומפעם לפעם מתרחשים אירועים ביטחוניים העלולים לקטוע את שגרת העבודה ואף להוביל לפגיעה ישירה בעסק עצמו.

סקירה זו של מצבי סכנה לא נועדה כדי ליצור חשש או פחד, מטרתה לעורר מודעות למצבים המסכנים את הרציפות התפקודית של העסק. בלפור ישראל מאפשרת ללקוחותיה להתכונן לסיכונים אלו והיא מרכיבה עבורם רשת תמיכה שבזכותה יוכל העסק לשמור על רציפות תפקודית ולחזור לשגרה בהקדם האפשרי.

בניית תוכנית רציפות תפקודית

Red Alert של בלפור ישראל היא תוכנית פעולה שנבנית בשיתוף עם הלקוח על מנת להבטיח תגובה מהירה ויעילה במצבי חירום ובתרחישים שונים. בחלק גדול מהמקרים, נקיטת צעדים מידיים ופעולות סיוע מדויקות וזריזות יסייעו למנוע נזקים נוספים והפסדים לעסק, ויסייעו לחזרה מהירה לשיגרה.

כאשר בלפור ישראל מרכיבה תוכנית רציפות תפקודית עבור הלקוח, היא מקפידה על הדברים הבאים:

  • היכרות מעמיקה עם העסק והגדרת צרכים: לכל עסק דרכי התנהלות משלו וכל עסק נתון לסיכונים אחרים. לכן, לפני שמרכיבים תוכנית רציפות תפקודית חשוב להבין כיצד העסק פועל, מהם הנכסים המרכזיים שלו הדורשים הגנה מיוחדת, מהם הסיכונים המאיימים על שגרת העבודה ומה יהיו הצרכים המיידיים של העסק בשעת חירום. רק לאחר השלמתו של שלב זה ניתן לפנות לתכנון דרכי הפעולה בחירום.
  • תגובה מהירה לשיקום ומניעת נזקים: לצערנו, לא תמיד ניתן למנוע אסונות, אך תכנון מקדים ותגובה מהירה בעת התרחשותם של מצבי חירום תסייע לשיקום וצמצום משמעותי של הנזקים, וחזרה במהירות האפשרית לשגרה.
  • פתרונות בחירום: כיום,כל עסק נשען על תשתית הכוללת אספקת חשמל. אלא שבמקרי אסון אספקת החשמל הרגילה עלולה להיפסק, במצב זה מעניקה בלפור ישראל פתרונות כגון גנרטורים ומערכות חשמל זמני המאפשרים לעסק להמשיך לתפקד.

בשורה תחתונה, כדי לעמוד במבחן המציאות, תוכנית רציפות תפקודית צריכה להיות יסודית ומעמיקה. לשם כך חשוב לקחת בחשבון כל פרט ופרט ולבנות מתווה מדויק שייתן מענה לטווח רחב ביותר של תרחישים.

חברת בלפור ישראל, מהקונצרן העולמי BELFOR הגדול והחזק ביותר בתחום שיקום הנזקים בעולם ומפעילת שירות ®Red Alert להבטחת רציפות תפקודית, תעשה כל זאת בצורה היסודית ביותר, ותוך התחשבות במשאבים העומדים לרשות העסק.