עוברים דירה
עוברים דירה Shutterstock

גבעת שמואל נהנית בשנים האחרונות מצמיחה משמעותית: הציפייה לאיכות חיים וקהילתיות מביאה אליה משפחות צעירות רבות וכפי שהדברים נראים כעת מובטח להם עתיד עירוני נהדר. אז מה לא ידעתם על הגבעה?

גבעת שמואל נוסדה בשלהי 1944 וכיום היא המקום החם שכנראה כבר שמעתם עליו – אך לא מספיק. היא החלה כמועצה מקומית, התפתחה ליישוב ומשם לעיר. מיקומה המרכזי והאסטרטגי, ניהולה המוצלח של המועצה והשקעה בתשתיות ובנכסים עירוניים – אלה רק חלק קטן מהגורמים הרבים שעשו עבורה שירות מצוין. אז מה מביא ישראלים רבים להתגורר בה מדי שנה?

פי 2 תוך 20

כבר היום ניתן למצוא דירות למכירה בגבעת שמואל הנהנות גם ממיקום מצויין בין ערים גדולות ומבוססות, וגם ממחירים זולים יותר מאלה שמציעות שכנותיה בני ברק, רמת גן או גבעתיים. תכנית העיור כוללת למעלה מ-937 דונם של שטחי תעשייה ומסחר וגם כ-485 דונם של שטחים פתוחים וירוקים. כל אלה מבטיחים לתושבי העיר איכות חיים ברמה גבוהה ופוטנציאל מרשים למקומות תעסוקה.

לאור נתונים אלו, צפויה גבעת שמואל להכפיל את מספר התושבים שלה בעשרים השנים הקרובות – ולעלות מכ-26,000 תושבים ל-55,000. בשטח מדובר על כ-5,600 דירות חדשות, שייבנו בשטחה של המועצה ובמחירים אטרקטיביים במיוחד.

כל הדרכים מובילות לגבעה

הרכבת הקלה, שצפויה להתחיל את נסיעתה בשנת 2021, תחבר את גבעת שמואל לתל־אביב ולערים סביבה. באמצעות שילובה עם תשתיות תחבורה ציבורית קיימות, מסתמנת גבעת שמואל כעיר נגישה שאינה תלויה כמעט בתחבורה פרטית – בעיה שהולכת ומחריפה בערים גדולות בימים אלה.

במקביל לכך, נבנים בעיר מסלולי אופניים ומדרכות לנוחות הרוכבים וההולכים, כך שצד הצמיחה צביונה כיישוב שקט ולא עמוס יישמר.

מצטיינים בחינוך

גבעת שמואל עלתה לכותרות כאשר כבשה את המקום הראשון במדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית בישראל. זאת לאחר שציון החינוך המשוקלל בה בשנת 2016 היה הגבוה ביותר. ציון זה כלל את ציוני המיצ"ב, ציוני הבגרות, ההישגיות בבית הספר, והאווירה במוסד.

השקעת ההורים בחינוך ילדיהם יחד עם עירייה, המקציבה מעל 15,000 שקלים מהתקציב השנתי בכל תלמיד, הובילה לתוצאות מצוינות ומבטיחות. נתון זה מחזק את היותה של גבעת שמואל עיר מגורים נהדרת לגידול ילדים ומסביר אף הוא את הנהירה של משפחות צעירות אליה.

על The Hill שמעתם?

מתחמי עבודה משותפים נמנים בין הפתרונות המובילים בשנים האחרונות ורבים מהם נפתחים בתל אביב. גם מתחם The Hill – חלל עבודה חדשני שנפתח בגבעת שמואל לפני כשנתיים – הצטרף למגמה ומאכלס יזמים צעירים, בעלי עסקים עצמאיים קטנים, ופרילנסרים מעולמות ההיי טק והטכנולוגיה. בדומה לחללי עבודה אחרים גם בו נערכים מפגשי העשרה והרצאות הן ליושבי המקום והן למי שמעוניינים בקבלת ידע והעשרה נוספים.

שונים בנוף

על אף היותה יישוב ותיק, יוצר התכנון העירוני בגבעת שמואל עיר עדכנית ונכונה מבחינת בניה ותשתיות. היא בנויה כך שאיזור המגורים העיקרי בה נותר במרכז, השכונות החדשות הנבנות ממוקמות סביבו והחיבור ביניהם כולל שטחים ירוקים, פארקים ומרכזים קהילתיים.

במעטפת החיצונית של העיר ישנם איזור תעשייה ומסחר מתפתחים ומרכזי ספורט גדולים, אליהם גישה נוחה ברכב ומקומות חניה רבים. מבנה נוסף שעתיד להיבנות בה בעתיד הוא קריית חינוך ובה תיכון ייעודי ומכללה, שבתורם צפויים גם הם לחזק את מעמד החינוך בה.

אז אם אתם מחפשים להתגורר בסביבה שקטה המשלבת רמת חיים גבוהה, טבע ירוק ולצדו מבנים מודרניים וחדשניים ובעיקר אווירה משפחתית וצעירה – יתכן וגבעת שמואל היא המקום הנכון עבורכם.