ריבלין למשפחת ההרוג מוטי בן שבת: יש גיבורים בישראל

נשיא המדינה ראובן ריבלין שיגר מכתב תנחומים למשפחתו של מוטי בן שבת ז"ל שנספה בטביעה לאחר שפעל לחלץ בני משפחה שנלכדו בשיטפון.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

ריבלין
ריבלין
צילום: יהונתן ולצר/TPS

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח היום (חמישי) עם ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, על רקע השיטפונות שפוקדים את העיר ואשר גבו את חייו של מוטי בן שבת ז"ל, והתעדכן בנעשה בעיר.

"אני עוקב בדאגה אחר הנעשה בעיר ביממה האחרונה, ואחרי העשייה שלך ואני גאה בך", אמר הנשיא לראש העיר מרלי והוסיף שיש צורך לקיים דיון מעמיק לגבי הצרכים והתשתיות של העיר.

"מסור את תנחומי העמוקים למשפחת בן שבת", ביקש הנשיא מראש העיר והוסיף: "מפעם לפעם בעיתות מצוקה אנחנו מגלים גיבורים שזוהרים ברקיע. המעשה שעשה בכדי להציל נפשות הוא אומץ לב יוצא דופן, גבורה של ממש עליה שילם בחייו".

"מדובר בגיבור אמיתי," השיב ראש העיר והודה לנשיא על שיחת הטלפון והדאגה לשלום תושבי העיר.

מוקדם יותר היום שלח הנשיא מכתב תנחומים לבני משפחת בן שבת בו כתב, "משפחת בן שבת היקרה והאמיצה, שמעתי בכאב גדול על פטירתו של מוטי, שטבע בשיטפונות שהציפו את נהריה ביממה האחרונה. העיניים מתקשות להשלים עם התמונות והמראות של רחובות שלווים שהפכו פתאום לזירה של טרגדיה נוראה".

"מוטי סיכן את חייו כדי לחלץ משפחה שרכבה החל לשקוע מתחת למים שהציפו את הרחוב. בשניות הללו, שבהן המעשה מקדים את המחשבה, נמדד אופיו האמתי של אדם. מוטי לא חשב פעמיים וזינק אל הזרם הסוחף, בתקווה להציל משפחה שלא הכיר, ושאיימה להילכד מתחת למים", הוסיף הנשיא.

לדבריו, "אומץ הלב שלו, הסירוב לעמוד מנגד, הגבורה שלו, מהדהדים בלב כולנו ומהווים מופת של אנושיות וערבות הדדית בצורתן הנעלה ביותר. אנא, בשמי ובשם אזרחי ישראל כולם, קבלו את תנחומיי הכנים בשעה הקשה הזו. תהא נשמתו של מוטי, הגיבור שלנו, צרורה בצרור החיים. יש גיבורים בישראל".