ניתוח
ניתוח צילום: ISTOCK

ניתוח מתיחת בטן הינו הפתרון האידיאלי הן לנשים והן לגברים המעוניינים להשיב את מראה בטנם למראה חטוב ומתוח.

החלטה לבצע ניתוח זה, בדרך-כלל מתקבלת משיקולים אסתטיים, אך לעיתים גם משיקולים רפואיים של הידלדלות העור וכדומה.

המקרה שכיח ביותר אצל נשים אשר עברו הריונות, אדם אשר ירד באופן דרסטי במשקל גופו. ניתן לשלב גם שאיבת שומן מן המותניים בכדי להצר את היקף המותניים על מנת לעצבם.

מהו הניתוח?

מטרת הניתוח למתיחת בטן לפני הכול הינו אמצעי לעיצוב הבטן. כחלק מהניתוח, מוסרים עודפי העור והשומן התת-עורי אשר נמצא באזור הבטן. בנוסף לכך, מבצעים הידוק דופן הבטן. יוצרים קו דמיוני העובר לאורך הבטן וחוצה את הטבור לשני חלקים. פנים נוספות לעניין, ניתן גם למקם מחדש את הטבור, התוצאה העיקרית הינה הצערה של דופן הבטן תוך קבלת מראה אסתטי של הטבור ועור מתוח באותה נשימה.

מתי מומלץ וכדאי לבצע את ניתוח מתיחת בטן ?

כיום, מדובר בניתוח שנעשה כתוצאה משיקולים אסתטיים, אך כמו שציינו לעיל ישנם גם שיקולים רפואיים כמו למשל:

  • הצטברות שומן תת-עורי והידלדלות העור – במהלך חיינו, עור הבטן אט אט מאבד את גמישותו ובהתאם לכך מצטבר תחתיו שכבת שומן. אצל גברים בעיקר בחלק המותניים ואצל נשים לרוב בבטן התחתונה. עודפים אלו, מעוותים את צורת הבטן ומקנים לה מראה לא אסתטי, רפוי ואף מדולדל.
  • הריונות וכאלה בהם מתרחשות עלייה ניכרת במשקל – נשים אשר עברו הריונות, חשות במתיחה רבה של קיר הבטן. נכון, עורנו אלסטי וגמיש אך לעיתים אינו עומד במתיחה חריגה. התוצאות מובהקות: סימני קריעה באור, או בשם המקצועי "סטריאה". קרעים אלו, משאירים אחריהם צלקות על העור ואינם מאפשרים לעור לחזור למצבו הקודם טרם ההיריון או הלידה.
  • ירידה משמעותית במשקל – ירידה כזאת, בין אם בשימוש בתוספי מזון או בפעילות ספורט אינטנסיבית, מותירה אחריה עודפי עור.

כמה פעולות שיש לבצע טרם הניתוח

לקראת הניתוח יש צורך בבדיקה אצל המנתח המומחה אותו בחרתם בקפידה. בבדיקה זו, יעריך המנתח את איכותו של העור, את מידת ההידלדלות שלו וכן את גמישותו, את עוביו של השומן התת-עורי וכן גם את חוזקם (רפיונם) של שרירי הבטן.

טרם הניתוח, כמו כל ניתוח, תדרשו לבצע בדיקת דם כללית כמו למשל: ספירת דם, תפקודי קרישה וכדומה. המנתח יתאים את אופיו של הניתוח בהתאם לגיל שלכם, להיסטוריה הרפואית שלכם וכן עשוי גם לדרוש מכם לביצוע בדיקות נוספות בהתאם להחלטתו. בנוסף לכך, יש להפסיק עישון לפחות שבוע-שבועיים מראש, ושימוש בתרופות כמו אספירין המדללות את הדם.

מהלך הניתוח
לאחר כלל פעולות טרום הניתוח שתבצעו, תקבלו הרדמה. מטרתה של ההרדמה הינה מניעת כאבים על מנת "לשתק" את תנועת השרירים בגוף שלנו. באופן זה, יובטח לכם מצב בו לא תחושו בכאב לכל אורכו של הניתוח.

מהו זמן ההחלמה לאחר ביצוע הניתוח?

בדרך-כלל כשבוע לאחר הניתוח, תדרשו לחזור לביקורת ראשונית ולאחר מכן כל כמה חודשים. משך ההחלמה תלוי בגופו ומתבצע באופן סובייקטיבי המשתנה מאדם לאדם. ההחלמה הארוכה ביותר יכולה להיות גם כמה חודשים, אך במקרים רבים המנותח ישוב לשגרה תוך מספר שבועות בודדים.

מכל האמור לעיל, ניתוח למתיחת בטן נחשב לאחד מן הניתוחים הנפוצים בעולם המערבי. אזור זה, הינו האזור המרכזי בגוף, בייחוד שצל נשים העוברות לידה וחוות שינויים פיזיים במבנה גופן. ניתוח זה מאפשר שינוי משמעותי אצל המטופלים הבוחרים לעבור אותו.