יונתן פולק מובל לדיון כשהוא אזוק
יונתן פולק מובל לדיון כשהוא אזוק צילום: ארגון עד כאן

שופט בית משפט השלום בירושלים אליעזר ביאלין אישר בדיון הבוקר (חמישי) כי האנרכיסט יונתן פולק יישאר במעצר, ודיון נוסף בעניינו יתקיים בשבוע הבא.

פולק, שנעצר עקב אי הגעתו לדיונים בעניינו בקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון 'עד כאן', סירב לשלם את סכום הערבות ולהכיר בבית המשפט.

פולק נעצר בתחילת השבוע כשהגיע למקום עבודתו במשרדי עיתון 'הארץ' בתל אביב.

לאחר מעצרו פרסם מאמר בעיתון הארץ בו טען כי הוא מסרב לשתף פעולה עם בתי המשפט בישראל וזאת בשל אופיו של המשטר בישראל.

בסיום המאמר קרא האנרכיסט להצטרף למאבק הפלסטיני ולהפר את החוק תוך שהוא מסית לאלימות, "עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".

יש לציין כי אתר 'הארץ' מחק את השורות המדוברות לאחר שקיבל התרעה לפיה מדובר בעבירות של הסתה וקריאה לאלימות. עיתונאי הארץ גדעון לוי אמר בתכנית 'קלמן וסגל' כי הפסקה הוסרה בגלל 'עניינים משפטיים' היות והיא עלולה להתפרש כהסתה לאלימות.

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן מסר, "מזה כ-15 שנים ארגון 'אנרכיסטיים נגד הגדר' בראשותו של יונתן פולק מוביל תקיפות והתפרעויות אלימות של פלסטינים כנגד חיילי צה"ל, בהן נפצעו עשרות רבות של חיילים, וזוכה לחסינות בטענה של חופש הביטוי למרות הפציעות הרבות שנגרמות לחיילים".

"השבוע תוקן עוול ארוך שנים בכך שמנהיג האנרכיסטים יונתן פולק נעצר בעקבות קובלנה פלילית שהגיש 'עד כאן' יחד עם חיילים שהותקפו. קריאתו של פולק לפגיעה אלימה בחיילי צה"ל באמצעות אבנים ובקבוקי תבערה חושפת את פרצופם האמיתי של ארגוני השמאל הקיצוני, הקוראים לעצמם "ארגוני זכויות אדם", ומציבה צורך דחוף לרשויות האכיפה לתת את הגיבוי המשפטי המגיע לחיילי צה"ל ולמנוע מהאנרכיסטים את המשך התוקפנות", הוסיף אך.