טוביה טננבום
טוביה טננבוםצילום: יח"צ סלע מאיר

העיתונאי הותיק והמוערך יעקב אחימאיר הוזמן לראיין בשבוע הבא האת המחזאי והסופר טוביה טננבום, מחבר הספר "איך לאלף יהודי?".

הוצאת הספרים "סלע מאיר", המארגנת גם את אירוע ההשקה, הזמינה את אחימאיר לראיין את טננבום על ספרו החדש כמגיש "רואים עולם" וכמומחה לחדשות חוץ.

כזכור אחימאיר, שהגיש בין היתר בשנים האחרונות את התכנית "רואים עולם", יפוטר מעבודתו בתאגיד השידור הציבורי לאחר עשרות שנים בהם כיהן בתפקידים שונים ברשות השידור ובתאגיד החדש שהוקם לפני כשנתיים וחצי.

"הבחירה שלנו ביעקב אחימאיר היתה לפני ההפסקה התמוהה של "רואים עולם". רצינו שמי שיראיין את טוביה על הספר המורכב והאקטואלי הזה יהיה המראיין הטוב והיסודי ביותר בישראל", אומר רותם סלע, הבעלים של הוצאת הספרים סלע מאיר.

"אני רוצה להזמין את הציבור להגיע ולראות מדוע יעקב אחימאיר, זוכה פרס ישראל, מוכר כמראיין הטוב בישראל", הוסיף סלע.

"איך לאלף יהודי?" הוא מסע דוקומנטרי מרתק של טננבום ברחבי הממלכה המאוחדת של בריטניה בעידן הברקזיט והבחירות האחרונות על רקע פעילותו של ג'רמי קורבין ומפלגת הלייבור נגד יהדות בריטניה.

בהמשך אמר סלע, "אנחנו מבקשים לחזק את מר אחימאיר, אחד מהעיתונאים המוערכים בתקשורת הישראלית, שבה שידר וערך למרות רוב מוצק של דעות שמאל ועשה זאת בלא מורא. נקווה שתאגיד השידור הציבורי, הממומן מכספינו כולנו, יפעל לגיוון הדעות והעמדות הפוליטיות של אנשיו במיוחד לאחר עזיבתו של אחימאיר".