לראשונה: אחינועם ניני שרה בשומרון

הזמרת הגיעה לקיים שיח עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ביישוב לשם בסיומו גם ביצעה את שיריה. צפו

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

הזמרת אחינועם ניני קיימה שיח משותף בישוב לשם יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן.

המפגש, בו נכחו למעלה ממאה משתתפים, התקיים בעקבות קשר בן שנתיים שנוצר בין דגן לניני, לאחר שביקשה לבקר בשומרון.

היא נפגשה עם דגן בביתה ולאחר מכן הגיעה לסיור בשומרון, ביקרה במרפסת של המדינה ונפגשה עם תושבים מהשומרון בסלון אחד מבתי התושבים בברקן.

"באתי למפגש הזה כדי לשמוע ולהשמיע, לענות על שאלות כדי להכיר, בשם ההידברות שהיא מאוד חשובה לי. אני מקווה שזה תחילתו של תהליך שלא ייפסק פה. דגן הזמין אותנו לביקור בשומרון לפני שנתיים ובאנו והרגשתי שזה לא היה מספיק וצריך להמשיך את השיחה", סיפרה ניני.

לדבריה, "ביקשתי פגישה נוספת עם יותר אנשים. אני לא חושבת שנפתור כאן את כל הבעיות ואנחנו לא נסכים על הרבה דברים, אבל אני חושבת שבארץ שלנו יש תהליך מסוכן של דמוניזציה מול הצד השני, הרבה מאוד הסתה. אנחנו צריכים לנטרל את זה. הדרך היחידה לעשות את זה זה פשוט להיפגש בלי מתווכים".

יוסי דגן אמר לנוכחים, "אנחנו עם אחד. יכולים להיות במחלוקת, אבל מסכימים על דבר אחד, שאנחנו אחים ולא מחרימים אחד את השני. השומרון מאז ומעולם ראה עצמו כגשר בין אוכלוסיות. אנחנו מאמינים בלחבר את כולם למקום שהוא ערש קיומנו ובסיס ההיסטוריה של התהוות העם היהודי".

בסיום האירוע עלתה אחינועם לשיר עם מקהלת ילדי עלי זהב לשם, בניצוחה של נעמה זנבר מנהלת המקהלה שגם כתבה שיר על השומרון אותו מבצע אריאל זילבר. בימים אלה פועלת שנבר יחד עם ניני בנסיון לייצר יחד שיר משותף ומאחד.