משפחת גולדין: כמה גדול החידלון של נתניהו

משפחת גולדין: בננו הדר הוא לא נעדר, אלא שבוי בידי מי שנתניהו עושה איתם ביזנס על בסיס יומיומי

ערוץ 7 , י"ג בטבת תש"פ

משפחת גולדין
משפחת גולדין
צילום: שריה דיאמנט/TPS

לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, זועמים על ראש הממשלה נתניהו על רקע שחרורם של שני האסירים הסורים מהכלא הישראלי והחלטת הממשלה לאפשר להם להישאר בישראל.

בני הזוג גולדין אמרו כי ״שחרור האסירים הסורים מוכיח עד כמה גדול החידלון של נתניהו בהשבת הבנים מעזה. ההסכם המורכב להשבתו של זכריה באומל ז״ל היה חייב להיות לכלול גם את הדר, אורון, אברה והישאם״.

עוד הוסיפו לאה ושמחה גולדין, "בננו הדר, קצין מצטיין מפלס״ר גבעתי, הוא לא נעדר, אלא חלל צה״ל ששבוי בידי חמאס. מי שמחזיק בהדר הם אותם טרוריסטים שנתניהו עושה איתם ביזנס על בסיס יומיומי.

מי שמחזיק בהדר, אורון, אברה והישאם וסוחט את ממשלת ישראל הם אנשי חמאס שמייצאים ממש בימים אלו תותים וקרמבואים מעזה למדינות המפרץ, מחבלי חמאס שמתעשרים מההשקעות של מיליארדים ברצועה והטרוריסטים שנתניהו מחלק להם כסף קטארי על בסיס חודשי. במקום ללחוץ על חמאס נתניהו עושה איתם עסקים".

זקן האסירים הסורים, סידקי אל-מקת, שוחרר הבוקר (שישי) מבית הכלא קציעות. עם שחרורו הוא הודה האסיר הביטחוני לנשיא הסורי בשאר אסד ולנשיא הרוסי ולדימיר פוטין, שסייעו בשחרורו. "הנחישות הסורית גברה על נחישות הכיבוש והאויב. השתחררתי על אפו על חמתו של הכיבוש ובלי תנאים. אסד דפק על השולחן והביא לקריסת החומות האלה".

אל-מקת – יליד 1967 נשפט ל-11 שנות מאסר החל משנת 2015, בגין עבירות בגידה וריגול, תמיכה בטרור ומגע עם ארגון עוין, ונשפט למאסר עד 2026. זהו מאסרו השני, לאחר ששוחרר ממאסר קודם של 27 שנים ב-2012.

יחד איתו שוחרר אמש האסיר הפלילי אמל אבו סאלח, יליד 1994. הוא מרצה שבע שנות מאסר ושמונה חודשים בגין הריגת אזרח סורי. נשפט למאסר עד 2023. מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר אתמול כי מדובר במחווה מדינית וכצעד של רצון טוב, בעקבות הבאת גופתו של זכריה באומל מסוריה לישראל.