כוח ימ"מ במהלך מעצר החוליה שרצחה את רנה שנרב הי"ד דוברות המשטרה

הלילה נמסרו הודעות למשפחות המחבלים מחמוד עטאונה, וליד חנאתשה ויזן מגאמס, על כוונת צה"ל להרוס את הבתים בהם התגוררו.

המחבל מחמוד עטאונה היה חלק מהחוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון" בו נפל רב-טוראי דביר שורק ז"ל.

המחבלים וליד חנאתשה ויזן מגאמס, ביצעו יחד את הפיגוע במעיין דני, סמוך ליישוב דולב שבמרחב החטיבה המרחבית "אפרים", בו נרצחה הנערה רנה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב.

למשפחות המחבלים ניתנה אפשרות להגיש השגה נגד ההריסה.

בנוסף, נמסרה הודעה למשפחת המחבל אחמד קונבע, מהחוליה שביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב רזיאל שבח במרחב החטיבה המרחבית "שומרון", על כוונה להרוס מבנה שנבנה מחדש במקום בו נהרס בית המשפחה.

בחודש אפריל 2018 הרסו לוחמי צה"ל בשיתוף כוחות מג"ב את ביתו של המחבל. ממידע שהתקבל בידי כוחות הביטחון עלה כי הבית מצוי בהליכי בנייה מחדש באותו מקום. "צה״ל מבצע פיקוח ומעקב על בתי מחבלים שנהרסו על מנת לוודא שאינם נבנים מחדש", נמסר.

גורמים בצה"ל ציינו כי הריסת בתיהם של חברי החוליה האחרים שנטלו חלק בביצוע הפיגוע במעיין דני בו נרצחה הנערה רנה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב, נמצאת בהליכי בחינה.

"אנחנו מודים לכוחות הביטחון. ראינו בבית המשפט איך המחבלים מסמנים 'וי' (תנועת ניצחון) וכל המשפחות מעודדות אותם, זה היה לא יאומן - המחבלים צוחקים וכל המשפחה מסביב ממשיכה לתמוך בהם. אנחנו כמשפחה ממשיכים בדרכנו", מסרה לערוץ 7 משפחת שנרב.

באותו יום שישי, בקיץ האחרון, הגיעו המחבלים למקום, פרסו את המטען והמתינו לסיור צבאי או לרכב יהודי. מעט אחרי הגעתם הופיע במקום רכב אזרחי, אך הנהג זוהה על ידם כלא יהודי ועל כן הם לא הפעילו נגדו את המטען.

סמוך לשעה 10 הגיעו למקום הרב איתן שנרב יחד עם ילדיו, רנה ז"ל ודביר. המחבלים הפעילו את מטען החבלה, ורנה נהרגה במקום. איתן ודביר נפצעו קשה.

איתן שנרב אמר בדיון בבית המשפט: "רנה הייתה ילדה של חסד. אנחנו חזקים ולא ניתן להם לשבור אותנו, אנחנו כאן לנצח ונמשיך לטייל. יש כאן חמישה רוצחים, זה קשר רשע שצריך לסגור אותו. כאן בארץ, לא באירן, יש תשתיות טרור. לא הרסו את הבתים שלהם והם מקבלים משכורות מהרשות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו