בריטניה
המועמד לראשות הלייבור: אלחם באנטישמיות

קיר שטארמר, המועמד לראשות מפלגת הלייבור הודה "היינו צריכים להילחם יותר באנטישמיות. אם אזכה, אוציא את האנטישמיות מהמפלגה".

ניסן צור , י"ד בטבת תש"פ

Keir Starmer
Keir Starmer
צילום: רויטרס

לאחר סדרת ההתבטאויות האנטישמיות במפלגת הלייבור, והביקורת לה זכה מנהיג המפלגה ג'רמי קורבין, המועמד החדש לראשות הלייבור מתחייב לפעול נגד האנטישמיות ולסלק משורות המפלגה את מי שיתבטא נגד יהודים.

קיר שטארמר, 57, חבר מפלגת הלייבור שהודיע כי יתמודד על ראשות המפלגה, אמר בראיון לרשת בי.בי.סי כי "אם אנצח במירוץ לראשות המפלגה, אוביל את המאבק לסילוק האנטישמיות מהלייבור.

המפלגה לא עשתה מספיק על מנת להתמודד עם הנושא. היינו צריכים לעשות יותר בנושא האנטישמיות. אם אתה אנטישמי, אתה לא יכול להיות במפלגת הלייבור.

מה שהייתי עושה הוא להוביל ולומר שזו אחריותי להתמודד עם זה. לא הייתי מטיל את האחריות על מישהו אחר. אני רוצה את הקבצים, אני רוצה את המספרים על השולחן שלי כדי שאוכל לפקח על כך", אמר שטארמר.

הוא סיפר כי דרש מראשי מפלגת הלייבור להילחם בצורה קשה יותר באנטישמיות במפלגה, אולם דרישתו לא נענתה. "דרשתי סילוק אוטומטי נגד מי שיתבטא באנטישמיות. אני סבור שאם סולקת מהמפלגה לאחר שהבעת תמיכה במפלגה אחרת, אתה צריך להיות מסולק גם אם אתה אנטישמי", אמר שטארמר.

הוא אמר כי הוא מתכוון להוביל דרך חדשה במפלגת הלייבור, אם ייבחר. "עלינו לבנות מחדש את האמון של האנשים בלייבור ככוח לשינוי אמיתי וטוב. עלינו קדם את המאבק שלנו ולהוכיח כיצד הערכים והרעיונות שלנו יכולים לספק את השינוי שבריטניה צריכה באופן נואש".