ניו יורק: 100 מצלמות יותקנו בברוקלין

בשל המתקפות האנטישמיות האחרונות הוחלט בעירית ניו יורק להתקין 100 מצלמות אבטחה בשכונות החרדיות בברוקלין וכדי להגביר את האבטחה

תגיות: ניו יורק
מיכל לוי , י"ד בטבת תש"פ

ארכיון
ארכיון
צילום: מצלמת אבטחה

על רקע ריבוי המתקפות האנטישמיות בעת האחרונה באיזורים החרדיים בניו יורק, הוחלט בעירית ניו יורק להתקין 100 מצלמות אבטחה בשכונות החרדיות בברוקלין וכדי להגביר את האבטחה

במהלך סוף השבוע האחרון הודיעו בעירית ניו יורק, כי יותקנו מצלמות בשכונות בורו-פארק, קראון הייטס וויליאמסבורג בהן נרשמו מתקפות אנטישמיות רבות בחודשים האחרונים.

"מתקפה על הקהילה היהודית היא מתקפה על כל תושבי ניו יורק" הבהיר ראש העיר ביל דה בלאזיו בהודעתו.

בדבריו הוסיף כי המצלמות יגבירו את האבטחה וייסעו לכוחות המשטרה. "מצלמות האבטחה יגבירו את יכולותיה של המשטרה בשכונות הללו, ויסייעו לכוחותינו לשמור על ביטחונים של כל התושבים".

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית מסר "אני מברך על החלטתה של עיריית ניו יורק על התקנתן של 100 מצלמות אבטחה בברוקלין.

על אף נקיטת הצעד החשוב, המצב רחוק מלהיות טוב. מצלמות אמנם עשויות לייצר הרתעה אך הן רחוקות מלספק את תחושת הביטחון. המאבק בתופעת האנטישמיות ההולכת וגוברת בארצות הברית צריך להתחיל בחינוך, בהסברה בהחמרת העונשים ובמיצוי הדין. האנטישמיות מתחילה בהסתה ברשת, בשיח הציבורי, בסילוף העובדות. היא מחלחלת אל בתי תפילה ואל טקסטים אנטישמיים של אנשי דת. היא מוצאת מקום נוח אצל פוליטיקאים ואצל ארגוני סטודנטים בקמפוס. אני קורא להחמיר מאוד את הענישה ולשים את המאבק בתופעת האנטישמיות בארצות הברית בראש סדר היום הציבורי".