נתן דטנר
נתן דטנר צילום: Moshe Shai/Flash 90

השחקן נתן דטנר התייחס הבוקר (ראשון) לפרסום בעיתון "ידיעות אחרונות" אודות החובות של התיאטרון הלאומי "הבימה", בו מופיע שמו של דטנר בין הנושים של התיאטרון.

"זה לא הפתיע", ציין דטנר בראיון לרשת ב', "זה תהליך ממושך של למעלה משנתיים, זה לא חוב על הופעה, זה חוב על מערכת יחסים של עבודה בתיאטרון הלאומי של ישראל. אתה עובד ולא משלמים לך בכל מיני תירוצים, ומושכים אותך ומשקרים אותך ומאיימים עליך".

"באיזה שהוא שלב אתה כבר מבין שאתה לא תראה את הכסף אם לא תגיד שאתה רוצה לתבוע את התיאטרון, אז בא מישהו ולוחש לך באוזן שאם תתבע את התיאטרון יכול להיות שלא תעבוד בו יותר", סיפר דטנר.

לדבריו, "שחקן לא יכול באמת לשבות, זה לא בדיוק המהות של המקצוע שלנו, וגם אם תשבות למי באמת יהיה אכפת. ואתה מאמין לתיאטרון שבסוף יהיה בסדר, ובסוף שום דבר לא בסדר. לי חייבים מעל 300 אלף שקל והסיכוי שאני אראה את הכסף הוא די אפסי".

"מתחילים בזה שנותנים לך צ'קים דחויים, אומרים לך שהמצב של התיאטרון קשה, תלך לקראתנו, אז אתה הולך עם התיאטרון, אתה במערכת יחסים טובה. ואז כשמגיע יום הפירעון אומרים לך לא להפקיד את הצ'ק כי הוא יחזור. אחרי למעלה מחצי שנה אומרים לך 'החלפנו בנק, בוא נחליף את הצ'קים'. היה שלב שאמרתי לתיאטרון שאני לא בא, אז אמרו לי: 'אל תבוא'", הוסיף.

"אני כשחקן עומד מול ההנהלה. אני לא יכול להגיע למשרד האוצר. אין לי קשר אליו. אני לא עובד אצלו. הג'וב של ההנהלה הוא להביא כסף, הג'וב שלי הוא לשחק או לביים. אנחנו המשכנו כי אנחנו אמנים, לא אנשי ביזנס, והנה נוצרה סיטואציה שהיא מביכה אותי", אמר דטנר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו