הרב יצחק לוי: סיבוב פוליטי על הגב של הרב רפי פרץ

שר החינוך לשעבר יוצא להגנת הרב פרץ, "עשו עליו סיבוב. הוא איש מצוין, הוא איש אוהב ישראל, איש שלא מרחיק אף אחד ומכבד כל אחד".

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תש"פ

הרב יצחק לוי
הרב יצחק לוי
צילום ארכיון: פלאש 90

שר החינוך ויו"ר המפד"ל לשעבר, הרב יצחק לוי, יצא הבוקר (ראשון) להגנת שר החינוך ויו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ, בעקבות הדברים שאמר הרב פרץ בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות" ועוררו סערה.

הרב לוי נשאל בראיון שנתן לרשת ב' על דבריו של הרב פרץ, לפיהם ילדיו גדלו ב"סביבה טבעית ובריאה", ולכן לא פיתחו נטיות מיניות אחרות, וטען כי דברי הרב פרץ הוצאו מהקשרם.

"מי שקורא את כל הריאיון רואה שהוא מכבד את כולם", ציין הרב לוי, "לקחו משפט ספונטני שלו, שבו הוא אומר 'ככה אני רוצה לחנך את הילדים שלי וככה אני רוצה את המשפחה שלי' והתנפלו עליו".

"עושים עליו סיבוב, אין ספק בכך, הוא מרוצה שהמשפחה שלו היא כך", הוסיף הרב לוי, והסביר כי ההיטפלות למילים שבהן בחר הרב פרץ אינה ראויה, "'טבעית ובריאה' זה אומר בסך הכל 'אני מרוצה ממה שקרה במשפחתי'. הוא התכוון לומר 'אני מרוצה שהמשפחה שלי היא כך'".

"עושים סיבוב פוליטי על הגב של הרב רפי פרץ", קבע הרב לוי ותקף, "זה לא הגון מה שקורה כאן, לקחו משפט שצריך לפרש אותו בדרך זו או בדרך אחרת, ועושים עליו סיבוב, ראשי ערים ומנהלים תפסו הזדמנות לרדת על הרב רפי פרץ"

"הרב רפי פרץ הוא איש מצוין, הוא איש אוהב ישראל, איש שלא מרחיק אף אחד ומכבד כל אחד כולל אנשים שיש להם נטיות אחרות, תראו בגוף הראיון שהוא לא יתערב במורים שיוצאים מהארון. אנחנו צריכים קצת להירגע מסערת הרב רפי פרץ, זה לא כמו שאנחנו רואים את זה", הוסיף הרב לוי.