גיוס המונים: שומרים על מעגלים

בשל המצב הפוליטי והתקציבים התקועים יצא ארגון מעגלים במיזם גיוס המונים: "צריכים את עזרת הציבור כדי להמשיך בעשייה עבור הנוער".

תגיות: מעגלים
בשיתוף "מעגלים" , ט"ו בטבת תש"פ | עודכן: 16:35

בשל המצב הפוליטי בישראל ואי הקמת הממשלה, ארגון מעגלים נאלץ להתמודד עם בעיית תקציב לא פשוטה שמעמידה את המשך קיומו בסימן שאלה.

הארגון, שפועל להעצמת בני נוער, נאלץ להסתפק ב-4 מליון ש"ח בלבד, מתוך תקציב של 12 מליון ש"ח. דבר זה מוביל לכך שהארגון נאלץ לסגור את שעריו בפני בני נוער רבים המשחרים לפתחו, לבחון על אילו פרויקטים מצילי חיים הוא מוותר ועל אילו בני נוער הוא פוסח.

לכן החליטו בארגון מעגלים לצאת בשבוע הקרוב במבצע גיוס המונים, במטרה לעמוד על הרגליים, להמשיך להפעיל את הפרויקטים הרבים בערי הפריפריה בישראל ולשמור על מעגלי העשייה הרבים שיוצרים משמעות ותחושת זהות בבני נוער ברחבי הארץ.

דור דנינו בוגר מעגלים וסטודנט להנדסה מספר: "בזכות מעגלים, אנשים כמוני יכולים להצליח. בשכונה שבה גדלתי היה פשע והרבה מאוד סמים, אלימות, תיקים במשטרה, כולם בכלא. בכיתה י' נפגשתי לראשונה עם מדריך מעגלים הוא תפס אותי חזק ביד ואמר לי 'אחי אני איתך!' זה הרגע שהוביל אותי לדברים גדולים בעתיד, אתגרים הישגים, מכינה, שירות בסיירת גבעתי. אני לא אשכח את הרגע הזה שעליתי על הדרך".

מנכ"ל ארגון מעגלים אסף וויס אמר: "בכל שנות פעילותנו, ראינו את החזון שלנו הופך מהלכה למעשה. אנו שואפים לטיפוח נוער ערכי ואכפתי, תורם ומלא מוטיבציה, ערוך ומוכן להתמודדות עם אתגרי החיים ובעל תחושת שליחות ושייכות לאומית וערכית. אתגר השעה מצריך את עזרת הציבור כדי שבאמת נצליח להמשיך בעשייה עבור הנוער הנפלא שלנו".

"מעגלים" הינו ארגון חינוכי-לאומי הפועל בקרב כתות י"א - י"ב בפריפריה החברתית של מדינת ישראל. הארגון הוקם בשנת 1998, מתוך אמונה כי גילאים אלה מהווים שלב קריטי בעיצוב אופיים של בני הנוער, כמו גם בתהליך קבלת ההחלטות שלהם לגבי העתיד. הארגון פועל באמצעות צוות מדריכים מוכשר ומיומן, ומסייע לתלמידים להעמיק את המודעות בנוגע למקומם החברתי, את האחריות על עצמם ועל הסובבים אותם, את הזהות היהודית שלהם, את חשיבותו של שירות משמעותי במדינת ישראל ועוד.

לאתר ארגון מעגלים לחץ כאן!