ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בשיח בשידור חי עם התושבים

אחרי סדרת המפגשים בין הנהלת המועצה לתושבים, ישראל גנץ ענה במשך למעלה מחצי שעה על שאלות התושבים בשידור חי בפייסבוק.

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תש"פ

ישראל גנץ
ישראל גנץ
צילום: חזקי ברוך

שיח הישיר מול התושבים: ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, קיים בסוף השבוע האחרון לראשונה שידור פייסבוק לייב מיוחד שבו ענה על שאלות התושבים.

השידור החי בפייסבוק מגיע בהמשך לפרויקט "יש עם מי לדבר" שבו הנהלת מועצת בנימין מגיעה ליישובי המועצה לשיח פתוח עם התושבים.

גנץ פתח את השידור ואמר: "חשבנו על דרכים שנוכל לשמוע אתכם ולענות על השאלות, חשוב לי באופן אישי הקשר עם כל אחד ואחת מכם כדי לקבל, ללמוד ולהשתפר. כמי שעומד בראש המערכת חשוב לי לשמוע אתכם כדי שנגבש את האסטרטגיה ביחד איתכם.

במהלך השידור שארך 40 דקות ענה גנץ על שלל שאלות בנושאים רבים שעלו מן התושבים.

על השאלה בדבר המשך הבניה בהתיישבות אמר גנץ, "אנו עמלים רבות להסדרת ההתיישבות. במשך שנים רבות המדינה בונה בהתיישבות ולאחר מכן אנו נתקלים בעניינים משפטיים ולא מוסדרים הפוגעים בנו רבות. זה פוגע בנו בראייה המרחבית ודרך לפתור אותה היא בהסדרת ההתיישבות, החלת הריבונות וזאת משימתו כדי לגדול ולהעמיק שורשים".

גנץ נשאל על הפקקים והעומסים בכביש 446 ועדכן על העבודות הצפויות על מנת להקל: "התושבים סובלים. אני מבין שלשנות תשתיות מוזנחות של 30 שנה שלא תוכננו מראש זה לא ביום. יש לנו התקדמות משמעותית עם הרחבת הכביש שתחל בקרוב. יש שינוים רבים שאנו עושים עם משרד התחבורה עם שני נתיבים לכל כיוון, נתיב תחבורה ציבורית ושביל אופניים ממעבר חשמונאים עד לצומת שילת. כעת יש עבודות להחלפת הכיכרות ברמזורים בצמתים מודיעין עילית וחשמונאים שאנו מאמינים שיקל משמעותית על הפקקים."

בנוגע לקידום תשתיות התחבורה ענה: "שדרוג משמעותית בשנה האחרונה. כולנו רואים את העבודה הרבה בכל כבישי בנימין. עברנו שיפוצים רחבים בצומת אדם, גבעת אסף, רימונים, בית אריה והיד עוד נטויה. התוכניות לכביש המחבר בין כביש 60 לצומת קלנדיה עברו אישור סופי לקראת תחילת עבודות וגם הרחבת הכביש בין אדם לחיזמא נמצא בקידום. יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם משרד התחבורה והעומד בראשה ונמשיך את המגמה הזאת".

גנץ הוסיף והדגיש בנושא הריבונות, "כולנו מבנים שזוהי השעה לפעול ולשמחתנו גם ראש הממשלה אומר זאת לרבות החלת הריבונות בבקעת הירדן"

גנץ הוסיף והתייחס להישגים הרבים של המועצה חינוך בהם אף הישגה של אולפנת עפרה כמומלצת פרס החמ״ד הארצי בסוף השבוע האחרון: "המועצה משקיעה בתקופה האחרונה בפיתוח תוכניות שיטיבו עם ילדנו בטווח הרחוק עם מסלולי מצוינות בתחומים רבים. התוכנית אמורה לעלות לאישור לאישור במליאת המועצה."

לסיכום, גנץ הודה שוב לכלל עובדי המועצה שנותנים מעצמם את הלב והנשמה לטובת הצלחת המועצה ותושביה וסיכם כי מפגש נוסף בשידור פייסבוק ייערך בהמשך".