השר דרעי בנהריה: "הממשלה חייבת להירתם ולסייע לעיר"

ראש הממשלה, שר הפנים ושרת השיכון הגיעו לנהריה במטרה לאמוד נזקים לאחר השיטפונות הקשים.

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תש"פ

השר דרעי עם ראש הממשלה בנהריה
השר דרעי עם ראש הממשלה בנהריה
צילום: דוברות

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, השתתף היום (ראשון), בישיבת עבודה במרכז בנהריה יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת השיכון יפעת שאשא ביטון וראש העירייה רונן מרלי, בעקבות השיטפון הקשה שפקד את העיר.

בתחילת הישיבה הציג ראש העיר את נזקי הסופה הקשה, ושיבח את שר הפנים שהיה הראשון שנחלץ לעזרת העיר והוביל לסיוע ממשלתי ראשוני בסך 5 מיליון שקלים לעבודות שיקום ראשוניות.

"שר הפנים ליווה אותי מהרגע הראשון ולכל אורך הימים הקשים שעברנו כולנו ואני מודה לו על כך. יש בנהריה יש 70 אלף איש וכולנו נושאים עיניהם אליכם לעזרה", הוסיף ראש העיר.

השר דרעי פנה לראש הממשלה ואמר כי "נהריה איננה חזקה כמו אשדוד ות"א. העיר נמצאת בתכנית הבראה עם גירעונות גדולים ומתמודדת עם הקשיים בהצלחה. פגעי מזג האוויר נפלו עליה כעת, והיא לא תוכל להתמודד לבד עם הנזקים ללא סיוע של הממשלה. חייבים להירתם ולעזור לעיר. לבחון החלטת ממשלה נקודתית, אולי ביחד עם אשקלון ואולי לשקול קיצוץ רוחבי כדי לממן את נזקי הסופה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בסיור עם שרי הפנים והשיכון בנהריה: "אנחנו מגישים עזרה מיידית לעיר ב-5 מלש"ח היום ובשבוע הבא בעוד 20 מלש"ח, כדי לטפל בבעיות האלה שמוכרחים לפתור אותן - ואנחנו נפתור אותן".

"באתי לנהריה עם שר הפנים אריה דרעי, עם שר החוץ ישראל כ"ץ ועם שרת השיכון יפעת שאשא ביטון. באנו קודם כל לביקור קשה, לנחם את משפחת בן שבת. באמת קורע את הלב לראות את ההורים, חווה ודני, את בתו ואת האחיות. משפחה מדהימה עם גיבור גדול שהציל אחרים ונסחף למותו. קשה מאוד לנחם, אנחנו יודעים את זה, אבל האהבה שהציבור מרעיף להם בכל זאת נותנת איזושהי נחמה פורתא".

"אנחנו כאן עם ראש העיר רונן מרלי, ואנחנו מגישים עזרה ראשונה ומיידית לעיר ב-5 מיליון ש"ח היום ובשבוע הבא עוד 20 מיליון ש"ח, כדי לעשות טיפול ראשוני בבעיות האלה שמוכרחים לפתור אותן - ואנחנו נפתור אותן. הטבע מתאכזר אבל בשביל זה יש בני אדם, יש להם לב ויכולת לפעול, וזה מה שאנחנו נעשה", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "אני רוצה לשבח את האזרחים. הגבורה שראיתי אצל מוטי הבלתי נשכח, אני רואה גם אצלך אבו חסן שבא ממעלות תרשיחא ועזר בשטפונות. המים לא מבדילים בין יהודים ולא יהודים, והגורל המשותף שלנו כאן בא לידי ביטוי גם בהתגייסות שלך ושל אחרים שעומדים כאן ואני משבח אתכם. אנחנו נפעל למען כולם".