ההורים השכולים נגד עו"ד לאה צמל: אבי חימי, דם היקרים שלנו זועק מן האדמה"

עו"ד לאה צמל מונתה מחדש לתפקיד יו"ר ועדת בתי הדין הצבאיים של לשכת עורכי הדין. ההורים השכולים זועמים על ההחלטה.

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תש"פ

ההורים השכולים נגד עו"ד לאה צמל: אבי חימי, דם היקרים שלנו זועק מן האדמה"-ערוץ 7
עו"ד לאה צמל
פלאש 90

לשכת עורכי הדין מינתה פעם נוספת את עו"ד לאה צמל ליו"ר ועדת בתי הדין הצבאיים. צמל משמשת בתפקיד בשמונה השנים האחרונות

עו"ד אשר אקסלרוד, יו"ר מחוז ירושלים בלשכה הסביר לערוץ 7 כי "היא ממלאת את התפקיד הזה בהצלחה רבה, בודקת את רמת התחזוקה של בית המעצר בבית המשפט הצבאי לערעורים ב''עופר'', ושומרת על הקשר בין הסניגורים שמופיעים שם, לבין נשיא בית המשפט הצבאי".

עם זאת המינוי המחודש גורם לזעם רב. פורום "בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה אשר מלווה ע"י תנועת "אם תרצו" אמר כי "אין גבול לניתוק ואוזלת היד של לשכת עורכי הדין".

"מדובר ביריקה בפרצופם של אלפי ישראלים שנרצחו לאורך השנים על ידי מחבלים שפלים כאשר פרקליטת השטן צמל הגנה על חלקם. זו חרפה שאין כדוגמתה. אבי חימי, דם היקרים שלנו זועק מן האדמה", נמסר מטעם הפורום.

ח''כ אופיר סופר (האיחוד הלאומי) תהה, "‏עד כמה צינית ההחלטה למנות סנגורית של מחבלים שפלים ליו''ר ועדת בתי הדין הצבאיים? מה השלב הבא, גבי לסקי פרקליטת המדינה?. אוי לה לאותה בושה", סיכם סופר.

הבית היהודי המאוחד הגיב "בושה וחרפה וחוסר הגיון זועק, אי אפשר להגדיר זאת אחרת. במעשה זה, לשכת עורכי הדין פועלת נגד מדינת ישראל בגלוי ובמוצהר. אנו קוראים ללשכה לחזור בה מהחלטתה האומללה, אסור לתת לפרקליטת המחבלים עו״ד צמל דריסת רגל בתוך הפרקליטות הצבאית".