סוסה מול פלדין הערב
סוסה מול פלדין הערב צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

מצפון תפתח הרעה? ללא אחד משחקניה הבולטים, וכשחסרה בהמשך שני שחקנים פנים נוספים, הצליחה הערב (ראשון) הפועל גלבוע/גליל לעשות את הקאמבק הגדול ביותר של השנים האחרונות בליגת העל בכדורסל.

האדומים מהצפון חזרו מפיגור בן 20 נקודות לניצחון אדיר מול לא אחרת מאשר הפועל ירושלים, מחזיקת גביע המדינה ומי שרשמה עד הערב רצף של 9 ניצחונות במסגרת הליגה ו-6 בכל המפעלים, כשהיא בסגל חסר, בלחץ של אוהדיה המקומיים ועם שחקנים צעירים וחסרי ניסיון ברמות ובמעמדים הללו.

ירושלים שגברה על גלבוע/גליל בארבעת המפגשים האחרונים בין הקבוצות בכל המסגרות, שייטה כאמור כבר ברבע השני ליתרון בן 20 נקודות ונראה היה הניצחון אינו מוטל ולו לרגע בספק. זה רק היה נראה.

אחרי שבסיבוב הראשון הצטיין שחקנה של ירושלים, ג'יימס פלדין מול גלבוע כשסיים עם 41 נקודות, הערב מול 38 נקודות משוגעות של אדגר סוסה המצויין לא הייתה לירושלים תשובה.

שחקני הגלבוע שנלחמו בשבוע שעבר ונתנו פייט גדול בהפסד להפועל חולון, לא רצו לסיים שוב משחק שכזה עם המחמאות בלבד וריכוז בדקות הסיום הביאו להם ניצחון ביתי גדול עם 93:98.

הקאמבק של הצפוניים החל ברבע השלישי כשהצליחו להוריד את הפער לחד-ספרתי וככל שנקפו הדקות הלך הפער והצטמק. ירושלים ניסתה להחזיר את הפער עם שלשות של תמיר בלאט וג'יימס פלדין אך אלה לא הספיקו אל מול רוח הלחימה והעקשנות של הצפוניים שבדקות הסיום היו מרוכזים יותר, רצו יותר ובעיקר היו טובים יותר.

ירושלים סופרת הפסד שני בלבד העונה בליגה ורצף 9 הניצחונות נקטע דווקא במקום בו לא חשבו שזה יקרה להם. האם זה ישפיע על המשך העונה של ירושלים בליגה? תשובות בקרוב.

קלעו להפועל גלבוע/גליל: סוסה 38, זיו וגאלי 18 כ"א, פליישר 9, ורנאדו 6, ארצי 5, גרשון וסרור 2 כ"א.

לירושלים: הולנד 19, זלמנסון ותומאס 14 כ"א, לוי 11, בלאט 10, פלדין 9, בראון וטימור 8 כ"א.