קנדה: בהלה עקב דיווח שגוי על תקלה בכור גרעיני

תושבים בקנדה קיבלו הודעות לטלפונים הניידים שבישרו על תקרית בכור הגרעיני הסמוך. בהמשך נמסר כי מדובר היה בטעות.

בן שאול , ט"ז בטבת תש"פ

כור גרעיני
כור גרעיני
צילום: Yaakov Naumi/Flash90

בהלה גדולה נרשמה אתמול (ראשון) בחלקים נרחבים באזור טורונטו בפרובינציית אונטריו שבקנדה, לאחר שהודעות רשמיות שהופצו לטלפונים הניידים ופורסמו גם בכלי התקשורת דיווחו על תקרית בכור גרעיני הסמוך.

בהודעה נמסר כי האירוע בשליטה וכי לא נרשמה דליפה של חומר רדיואקטיבי, אך התושבים הנמצאים ברדיוס של עד עשרה קילומטרים מהכור האזרחי, נקראים להיות צמודים לכלי התקשורת ולהתעדכן אודות שינויים במצב.

"אם יהיה צורך תקבלו הוראה להתפנות מהאזור", נמסר להם.

כשעה וחצי מאוחר יותר פורסמה הודעה נוספת, בה נמסר כי ההודעה הקודמת נשלחה בטעות, וכי לא היתה כל סיבה לשליחתה של ההודעה הראשונה, למעט תקלה שגרמה לכך.

עם זאת, תושבים רבים פקפקו במהימנותה של ההודעה השניה וחשדו שמדובר בניסיון לזרות חול בעיני הציבור ולהסתיר את התקרית, מחשש פן תיגרם בהלה גדולה מדי.

הכור הגרעיני מייצר חשמל בתחנת הכח בפיקרינג, ובעבר כבר נרשמו בו מספר תקלות, כולל אחת שעוררה את הצורך לקרר את ליבת הכור מחשש להתחממות יתר.

התכנית של הרשויות בקנדה היא לסגור את הכור, והוא כבר אמור היה להיסגר בפועל, אך סגירתו נדחתה לעוד כארבע שנים, ובאחרונה אף נמסר כי אושרה דחיה של ארבע שנים נוספות כך שהכור אמור לפעול לפי התכנית המעודכנת עוד כשמונה שנים.