טיול בחו"ל?
טיול בחו"ל? Shuttetrstock

המדריך שלפניכם יעזור לכם בתכנון חופשה לכל המשפחה צעד אחר צעד, ובסופו אפילו מחכה לכם טיפ בכל הנוגע לאריזה. אז מה, לאן, מתי וכיצד? הכל במדריך טיולי המשפחות הבא.

החליטו לאן אתם רוצים לנסוע

משפחה, תודה לאל, היא לא מוסד דמוקרטי וזכות הווטו הסופית שמורה לכם ההורים, אבל אם יש משהו שלמדנו מניסיוננו זה שכאשר כל המשתתפים שותפים להחלטה – הדבר מקל על הגשמתה. שבו ביחד עם הילדים או כל בני המשפחה האחרים שצפויים לצאת להרפתקה, ונסו למצוא את כמה שיותר נקודות מפגש בין הרצונות. ברור שאי אפשר לרצות את כולם, אבל תמיד תוכלו למצוא יעד שיענה על רוב הבקשות.

הגדירו תקציב

תכנון הטיול המשפחתי כמה חודשים מראש יאפשר לכם לבצע הערכה תקציבית חכמה, ואפילו לתת לילדים ״שעה קלה על כלכלה״. לשאלת ה'כמה כל זה יעלה' אין תשובה מוחלטת, אבל יש כמה כלים שיעזרו לכם לקבל תמונת מצב.

היעזרו במנועי השוואת טיסות, מלונות או דירות נופש כדי להעריך את עלות ההוצאות; בררו על מחירי כניסה לאטרקציות שתכננתם לבקר בהן; בדקו את עלויות היום-יום ביעד ביחס לעיר מגוריכם בעזרת אתר numbeo.com המשווה את מחיר המחיה בערים שונות ברחבי העולם בהתבסס על נתונים שמוזנים על ידי הגולשים. הגעתם לסכום משוער? הגיעה העת לתכנן את התקציב.

אתם יודעים כמה אתם מרוויחים ומוציאים בחודש, ומכאן שגם איפה וכמה תוכלו לקצץ כדי לחסוך לטיול העתידי. ישראלים רבים נוטלים הלוואות* כדי לממן טיול לכל המשפחה. אם הפתרון הזה יכול לסייע גם לכם מומלץ לבצע השוואה בין מה שמוצע בסניף שלכם להלוואות חוץ בנקאיות – ואם הילדים שלכם בדיוק לומדים אחוזים, זו הזדמנות מצוינת ללמד אותם כמה מושגים בנושא.

בדקו מתי הכי טוב עבור כולם לצאת לחופשה

למועד הנסיעה יש חשיבות גדולה, המשוואה כוללת את מזג האוויר ביעד ותקופות מועדות לפורענות מבחינת מחירים, תפוסה, תורים ומקומות סגורים. אנחנו ממליצים לתכנן את הטיול כמה חודשים - ואפילו שנה מראש - ולכוון לתקופה שמוגדרת מחוץ לעונה, באופן הזה תוכלו לחסוך בעלויות על הזמנות מראש, לחסוך ימי חופש מהעבודה לניצול עתידי ולוודא שכולם יכולים להגיע ולשריין את התאריכים מראש. מבחינתנו מדובר בזמן איכות עם האנשים הקרובים אלינו שאין לו תחליף ובהזדמנות אדירה ללמוד על העולם כהוויתו, ואם פירוש הדבר הוא שצריך לתכנן הכל הרבה זמן לפני – זה שווה את זה.

הזמינו מראש

לאחר שנסגרתם על יעד, תקציב ואפילו מועד – הגיעה העת להתחיל לסגור פינות ובראשן טיסות, לינות ואמצעי תחבורה במידת הצורך. היעזרו במנועי השוואת טיסות כמו kayak, skyscanner; מנועי השוואת מלונות כמו booking, רכבות/ השכרת מכוניות תוכלו להשוות ולמצוא באתרים כמו rome2rio.

מומלץ לבקר גם באתרי חברות התעופה והמלונות עצמם כדי לבדוק אם יש מבצעים מיוחדים ותנאי ההזמנה. כיוון שמדובר בחמולה ובמועד רחוק מהעין, אולי כדאי לכם להזמין עסקאות ברות-ביטול או להצטייד בביטוח נסיעות.

הכינו תוכנית

הכינו לו״ז מפורט לכל אחד מימי החופשה והיו מוכנים לשינויים והפתעות. אתם יכולים להיות הכי מאורגנים שאפשר, אבל אתם לא יכולים לחזות את הכל. נצלו את החודשים שלפני למחקר מקוון בבלוגים, wikitravel, האתר הרשמי של העיר וכל אתר או רשת חברתית רלוונטיים שתמצאו – הם יעזרו לכם לתכנן, להתכונן ולגלות למשל שבמחיר כרטיס תחב״צ מקומי ל-72 שעות כלולות הנחות למאות אטרקציות וחנויות, או שבעיר אפשר לשלם באשראי בלבד. כל יעד וענייניו. מומלץ לא לבנות על יותר מ״אטרקציה״ ליום, או במילותיהם של חז״לינו: תפסת מרובה לא תפסת.

אין שמחה אלא בבשר ויין

סוגיית האוכל הכשר מטרידה רבים – אבל לפני שאתם משריינים עוד 3 מזוודות לנשיאת שימורים – ברשת הפתרונים. חפשו אחר מסעדות, חנויות מכולת/ סופרים שמחזיקים מוצרים כשרים, והיעזרו בפורומים, רשתות חברתיות או אפליקציות ייעודיות כמו זו כדי להיעזר בקהילות יהודיות או ישראליות באזור.

לסיום, טיפ קטן: שימו לכם תזכורת כשבועיים לפני הטיסה והתחילו לעקוב אחרי מזג האוויר ביעד המבוקש. אם באפליקציה שלכם יש חיוויים לעוצמת הרוח, כמויות משקעים ואחוזי לחות – שימו לב גם אליהם. הנתונים הללו והתחזית העתידית יעזרו לכם להבין ולהחליט מה לארוז במזוודה. במקביל מומלץ לנהל רשימה מסודרת עם מה שאתם חייבים לקחת אתכם (תרופות) ומה אפשר לקנות בצד השני (סבון ושמפו). אנחנו ממליצים לכם מכל הלב לארוז באמת רק מה שאתם צריכים וכמה שפחות, אין סיבה שתתחילו את הטיול שלכם עם שרירים דואבים וגב תפוס.

חופשה נעימה ואל תשכחו לשלוח לנו גלויה!

*בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

*הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו