אין ממשלה, אין תקציב ואין מיגון לרכב

בין מכלול השירותים שנפגעים בשל היעדר תקציב מסודר, גם מיגון כלי הרכב לתושבי יו"ש. "לא הגיוני ששירות מציל חיים יוקפא".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בטבת תש"פ

אין ממשלה, אין תקציב ואין מיגון לרכב-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: istock

אפרת סונה, תושבת כרם רעים שבמערב בנימין, מספרת על ליקוי נוסף שנוצר כתוצאה מהיעדר תקציב מדינה – אין אפשרות למגן את כלי הרכב כחלק מהשירותים שלא תוקצבו לקראת שנת 2020.

"הבנתי לפני סוף 2019 שעלולה להיות בעיה עם התקציב ולכן מיהרתי למשרד הרישוי כדי לקבל אישור למגן את הרכב, ואחר כך כשהתקשרתי לחברת המיגון. זה היה עדיין בדצמבר, אבל הם אמרו שלא יוכלו לקבוע לי תור כי הברז של התקציב הופסק", מספרת סונה.

בשיחה הראשונה הציעו בחברת המיגון לאפרת שתתקשר בעוד מספר ימים ואולי תהיה תשובה שונה, אך עד היום אין מענה אחר. "גם היום אמרו לי שהם לא יודעים להגיד לי מתי זה ישתנה, כך שעד הודעה חדשה אני צריכה לנסוע בלי מיגון לרכב".

אם למישהו נדמה היה שלפחות בתקציב שבנוי על אחד חלקי 12 אמור להיות נתח מסוים גם לטובת המיגון, מתברר שהמציאות מעט שונה. אפרת סונה למדה את הסוגיה והתברר לה שעוד לפני שמתחילים להעביר כספים לשירותים מעין אלה מוקדש התקציב בראש ובראשונה להחזרת התחייבויות ממשלתיות קודמות. "זה תהליך מאוד מסורבל עד שמשתחררים תקציבים גם לשירותים השוטפים".

"זה לא הגיוני שהשירות החיוני ומציל החיים הזה יוקפא", היא אומרת ומספרת על עוד הרבה תושבים חדשים שהגיעו לישובה באחרונה וגם הם עדיין אינם ממוגנים, אך נאלצו לשמוע ממנה את תוצאותיהן העגומות של שיחותיה עם החברה הממגנת, "עידכנתי אותם שאין תקציב לזה ועכשיו גם הם מחכים".