חיילים וחיילות, אילוסטרציה
חיילים וחיילות, אילוסטרציהצילום: הדס פרטוש, פלאש 90

בשנת 2017 זויף מספר החרדים בהיקפים גדולים תוך ספירת חיילים שכלל אינם יהודים ובנות דתיות - כחיילים חרדים, כך דווח בגלי צה"ל.

על פי הדיווח בכוונת צה''ל לפנות למשטרה נגד גורמים אזרחיים שהיו מעורבים בנושא.

כזכור ועדת הבדיקה שמינה הרמטכ"ל אביב כוכבי לבחינת זיוף נתוני גיוס החרדים ממשיכה בעבודתה, ועם סיום התהליך יוצגו הממצאים לציבור.

עיתונאית ''כאן'' כרמלה מנשה דיווחה על הקלטה של קצין זוטר המעיד כי הורו לו לזייף נתונים של מספר החרדים שהתגייסו והוא מצר על כך ששיתף פעולה.

עדויות שהגיעו לידי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת מעידות על כך שגורמי צבא ידעו על הפערים במשך חצי שנה האחרונה אבל לא דיווחו על כך. גם ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז נטל אחריות מלאה על עצמו במסגרת דיוני הוועדה.

מארגון תורת לחימה נמסר "הפגיעה באמינות בתוך הצבא שנחשפה על ידי כרמלה מנשה, פוגעת קשות במוטיבציה של הנוער, מפוררת את הצבא ומהווה פגיעה בביטחון ישראל. די להזכיר את מקרה תא"ל עימאד פארס, קצין מוערך, אשר הודח בזמנו על שקר פעוט עשרות מונים מאשר זיוף עצום במספרי חרדים או בנות דתיות.

מצופה לנקוט גם כעת בקו בלתי מתפשר של ענישה שיביע לבכירים הרלוונטיים באכ"א, ולדורות המפקדים הבאים, מסר חד וברור. אל לו לצה"ל להטיל אחריות על שי"ן גימ"ל במנהלת החרדים או במדור אחר".