איתי גרנק
איתי גרנק צילום: חזקי ברוך

איתי גרנק, העומד בראש מיזם 'כוחנו באחדותנו', מתכונן לפריימריז המחאה שייערכו מחר, אל מול חוסר ההחלטיות במפלגות הציונות הדתית באשר לאיחוד כוחות.

"התחלנו עם עצומה שעליה חתמו 10,000 בני אדם וכשצברנו תאוצה החלטנו לצאת למפקד שבו כל אחד מהמתפקדים משלם 18 שקלים. התפקדו בין היתר עשרות רבנים מהציונות הדתית ובשורה התחתונה מדובר ב-5,000 איש", סיפר גרנק לערוץ 7.

''אתמול שלחנו להם שאלון אם הם רוצים לקיים 'פריימריז' מחאה עם מועמדים קיימים וחדשים. אני אמנם הצבעתי נגד, אבל 66% מהמתפקדים אמרו שהם רוצים לקיים את ההצבעה. נערכנו לכך וההצבעה תיערך מחר".

לדבריו, לא רק להתפקדות יש ביקוש אלא גם למועמדות. "פנו אלינו הרבה אנשים שרוצים להיות מועמדים ואנחנו מזינים את המועמדים וממחר ב-10 בבוקר עד 11 בלילה תתקיים הצבעת שיקוף לפוליטיקאים. אנחנו מקווים שהם יאמצו את השיטה ותהיה מפלגה אחת עם פריימריז פתוחים. כל ארבעת המועמדים הראשונים בארבע רסיסי המפלגות השונות – מנפתלי בנט ועד יצחק וסרלאוף – נמצאים ברשימה וגם עוד כ-15 דמויות בולטות בציונות הדתית ואנחנו יודעים שאין להם התנגדות ויהיו מוכנים ללכת לפוליטיקה כמו שרה בק ואלון דוידי".

ומה מצפים ראשי היוזמה מנציגי המפלגות אחרי שייערכו הפריימריז? "הם הרי לא מצליחים להסתדר ביניהם. אנחנו צפינו את זה מראש והבנו שהפתרון היחיד לציונות הדתית הוא מפלגה אחת עם פריימריז פתוחים. אנחנו רואים עכשיו שצדקנו. זו הדרך היחידה להחזיר את המצביעים של הציונות הדתית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו