30 משפחות חקלאים: נתניהו, אל תפקיר את חקלאי צופר

ארז גיבורי, חקלאי ממושב צופר, מסביר לערוץ 7 כי כל הרשויות רוצות לפתור את הבעיות שיצרה ירדן, אך החלטה אין ועונת הגידול בסכנה.

תגיות: ירדן חקלאות
ניצן קידר , ט"ז בטבת תש"פ

מעבר הגבול למובלעת צופר
מעבר הגבול למובלעת צופר
צילום: תקשורות יעל שביט

30 משפחות של חקלאי צופר פונות היום (שני) לראש הממשלה ודורשות לקבל תשובות בנוגע לקרקעות החלופיות, לאחר שירדן החזירה לעצמה את שטחי מובלעת צופר.

למרות הבטחות הממשלה להכשיר קרקעות חלופיות בתמורה לאדמות מובלעת צופר המשפחות עדיין ממתינות להחלטה שעלולה להשפיע על הפרנסה שלהן בקרוב מאוד.

ארז גיבורי, חקלאי ממושב צופר, מספר לערוץ 7 שהחשש הגדול הוא לאיבוד עונת גידול שלמה.

"מהרגע שהגיעה הודעת מלך ירדן שנפלה בהפתעה גמורה, התחלנו לעבוד מול רשויות הממשלה כדי לקבל שטחים חלופיים. אנחנו מתגלגלים עם זה כבר יותר משנה וכולם איתנו ומסכימים להכל, אבל בשורה התחתונה שום דבר לא קורה. עוד רגע נגמרת העונה וצריך להתחיל לעבד את החלקות לקראת העונה הבאה – אבל אין חלקות".

איזה הסברים אתם מקבלים?

"בכל פעם מגלגלים אותנו עוד קצת קדימה. בפעם האחרונה אמרו במשרד ראש הממשלה שזה ממתין לאישורים סופיים. אנחנו בינתיים תקועים עם הפרנסה ואין לי ידיעה מה אעשה בעונה הבאה".

מה בכוונתכם לעשות כדי לעורר את המדינה לפתור את המצב?

"עד היום היינו בשקט מתוך הבנה שמטפלים בנו. בחודשים האחרונים אנחנו מבינים שייתכן שהסיטואציה היא לגלגל אותנו עד שיעברו הבחירות. יש לנו עוד תהליך ארוך, מהרגע שאנחנו מקבלים את הקרקע עם התשתיות, עם החול, המים והניקוזים – יש לנו עוד המון עבודה – ולא נצליח להגיע למועד השתילה הקרוב שהוא בחודש יולי".

אם מקשיב לך כעת מישהו מבכירי הממשלה, מה היית רוצה לומר לו?

"להבנתנו היחיד שיכול לפתור את העניין הזה הוא ראש הממשלה ואנחנו מבקשים ממנו לעסוק בזה. לפי מה שאנחנו מבינים הפקידים נמצאים בפלונטר בינם לבין עצמם. העסק כבר ברור ומוסכם וכל מה שצריך זה לקחת החלטה, להעביר את התקציב כדי שנוכל להתחייב לקבלנים ולהתחיל את העבודות לקראת העונה הבאה. זה רק לקבל החלטה, כי על הצורך כולם מסכימים".