סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: קובי ריכטר/TPS

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי סיפרה על פעילותה של חברת הכנסת לשעבר סתיו שפיר, אותה הכירה בשנים שכיהנו יחד בכנסת במפלגות שונות.

בסדרת ציוצים בטוויטר תיארה בן ארי כיצד שפיר מתמקדת בדיבורים, נאומים ויחסי ציבור, ופחות בעשייה למען הציבור.

דבריה המלאים של בן ארי:

רבים שואלים אותי פה מה יש לך נגד סתיו שפיר ולמה את כותבת נגדה. אני אנסה במספר ציוצים להסביר, יש לי עוד הרבה מה לומר עליה אבל אסתפק בנקודות.

הגעתי לכנסת בהערצה קלה לשמולי ושפיר, גיבורי המחאה. מהר מאוד הבנתי שאין שום קשר בין השניים, בעוד הראשון מנסה כל הזמן לפעול למען הציבור במעשים השנייה בעיקר עוסקת בדיבורים, בעוד הראשון חושב על שיתופי פעולה עם הקואליציה השנייה עסוקה בעיקר באיך לפגוע.

אני זוכרת שפולקמן והיא הובילו את חוק שכירות הוגנת בעוד שהוא עשה את כל העבודה השחורה מול משרד המשפטים היא לא הייתה שם אבל בתקשורת היא כמובן לא הפסיקה לדבר על החוק. אני זוכרת שהיה משבר תקציבי גדול עם שנת השירות, הסתכלתי המומה איך היא כל הזמן מברברת בתקשורת בעוד שאנחנו (בנט כחלון ואני) פותרים את המשבר בלי דיבורים, רק מעשים.

כשהיה את המשבר עם כנפיים של קרמבו, ראיתי שהיא מתחילה לצאת בתקשורת על הממשלה פשוט באתי אליה במליאה וביקשתי שאם היא רוצה לעזור שלא תתערב, לפחות היא הקשיבה ויש עוד ענייני עבודה שבה את מבינה שכל מה שהיא עושה באופן קבוע זה לדבר ותכלס היא לא עושה כלום.

לא חוקים, לא דיונים דחופים, לא הצעות לסדר. פשוט כלום. ולבסוף סיפור אישי - בשנת ה-70 למדינה עשינו 6 ח''כים ואיילת שקד צילומים עם מעצבי אופנה ישראלים, פרויקט כיפי ונחמד מתמי זנדברג לאוחנה ימין ושמאל מצדיעים לאופנה הישראלית.

כולנו הגענו לירושלים להצטלם ולפרגן, היה נהדר, הדבר היחיד שהעכיר את האווירה הייתה סתיו. הבחורה היחידה שלא הייתה מוכנה להצטלם איתנו ובעיקר עם איילת ולכן פשוט הדביקו בפוטו-שופ את התמונה שלנו יחד. בושה.

לכל הכלום שהיא עושה תמיד יש מצלמה וצוות עוזרים ומתנדבים שמגיעים ללוות את הדיבורים, כי אם לא צילמת לא עשית.

בכל פעם בועדת כספים כשאנו יושבים ומנהלים דיון היא תמיד נכנסת באמצע הדיון אך פעם לא בזמן, מתוך הרגל כבר כל החכים יושבים נותנים לה לצעוק על הפקידים היא מסיימת והולכת, כמובן עם צוות הצילום. זו הבחורה חיה בקמפיין.

ולסיכום - ברור שיש גם דברים טובים שהיא עושה ובסוף באמת אכפת לה. העניין הוא שזה לא מספיק בטח בתדמית שהיא יצרה לה בציבור. בכל השנים הרבות שהיא בכנסת היא לא קידמה חוקים שלא לדבר על הישגים שהיא יכולה להתגאות בהם. יש לי הרבה חברים משמאל וימין, לא סתם אין לה אף חכ אחד מאחוריה היום

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו