איילת שקד
איילת שקד צילום: קובי ריכטר/TPS

הקופירייטר ואיש התקשורת יותם זמרי מגבה את החלטת "הימין החדש" לרוץ באופן עצמאי בבחירות לכנסת ה-23, ולא לחבור לרשימת עוצמה יהודית, הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

''בנט צודק מאה אחוז בהחלטה שלו לרוץ לבד. הסיכוי היחידי לממשלת ימין הוא שתי רשימות מימין לליכוד, נכון שבבחירות הראשונות של 2019 הוא לא עבר, אבל לו היה עובר, והיה קרוב, ממשלת הימין הייתה כבר שנה בשלטון וליברמן היה נשאר בפרופורציות הנכונות", כתב זמרי בטוויטר.

מסכים גם עם ההנחה הזו: ''רשימה אחת תבריח בוודאות מצביעים שלא רוצים להצביע ליכוד ובחיים לא יצביעו לרשימה דתית. ימין חדש עצמאית היא הסיכוי היחיד למנוע זליגה שמאלה ולהשיג, גם אם זה קשה, רוב ללא ליברמן".

כאמור, מוקדם יותר הודיעה מפלגת הימין החדש כי תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות. "הימין החדש תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות כמפלגה של הימין האידיאולוגי והליברלי. זהו הסיכוי היחיד של גוש הימין להגיע ל-61 מנדטים ולניצחון. זאת במקביל לריצה במפלגה שנייה משותפת של השר סמוטריץ, השר פרץ, ואיתמר בן גביר", נמסר מהמפלגה.

עוד אמרו בימין החדש, כי ''בבחירות האחרונות הוכח שריצה של ארבע המפלגות יחד מוריד את גוש הימין ל-55 ויביא לניצחון גוש השמאל. אנו לוקחים על עצמנו למשוך קולות מכחול לבן ומליברמן. על שתי המפלגות לנהל קמפיין הוגן על מנת להביא לניצחון גוש הימין”.

במקביל להודעת בנט ושקד, מתקיימים מגעים מתקדמים לחיבור האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית והבית היהודי.