מצדיעים לתלמידים שהצילו חיים

עיריית בית שמש ורשת החינוך ברנקו וייס העניקו תעודות הוקרה לתלמידים ולמורה שהצילו את חן דנציגר שהתמוטטה בבית הספר.

יוני קמפינסקי , ט"ז בטבת תש"פ

בבית שמש התקיים היום (שני) טקס הוקרה לשלושה תלמידים ולמורה מבית הספר ברנקו וייס בבית שמש שהצילו את חייה של המורה חן דנציגר שהתמוטטה בשטח בית הספר בחודש שעבר.

באירוע השתתפו ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך, מנכ"לית רשת ברנקו וייס סיגל מורן, מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך מאיר שמעוני, ומנהל מרחב ירושלים במד''א שלמה פטרובר.

לתלמידים ניר בוזגלו, אביעד איטח ואליה כהן, וכן למורה ביה''ס שרון חיים הוענקה תעודת הוקרה מיוחדת מטעם משרד החינוך, עיריית בית שמש, רשת ברנקו וייס ומד''א על גילוי יוזמה, מנהיגות ונחישות בפעולתם להצלת החיים של המורה.

ראש עיריית בית שמש אמרה כי ״חינוך נמדד בערכים אותם הוא מקנה לתלמידים. אירוע זה הוא דוגמא לאדם שמתחנך כאן, ליכולת לקחת אחריות, יוזמה ותושיה בזמם אמת. אני גאה בנוער שלנו״.

סיגל מורן, מנכ''לית ברנקו וייס, אמרה "התכנסנו דווקא עכשיו, אחרי שנרגעו הרוחות בכדי להוקיר, בכדי להודות ובכדי ללמוד מהאירוע. ללמוד, הלכה למעשה את משמעות הפסוק 'כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו'. ובנוסף התכנסנו בכדי להעלות על נס את פעולתם של כל מי שהיו מעורבים באירוע, לומר שוב עד כמה חשוב לקיים את קורסי העזרה ראשונה וההחייאה ולקוות, שאם חלילה תתקלו, כל אחד ואחת מכם אי פעם בסיטואציה דומה, תראו לנגד עינכם את ניר, אביעד, אליה ושרון ותדעו מיד מה צריך לעשות.

מאיר שמעוני, מנהל מחוז י-ם במשרד החינוך, סיפר "הדגש הוא שכשאתה מציל אדם, אתה לא מציל רק אותו פיזית, אלא מפעל חיים, קהילה, שייכות, משפחה, חברה- עולם שלם! במקרה שלנו מדובר לא על עולם אחד אלא על שני עולמות שלמים".

שלמה פטרובר, מנהל מרחב ירושלים במד"א, סיכם: "ידע בהצלת חיים, חשוב וקריטי בשרשרת ההישרדות של המטופל. זיהוי מצב מסכן חיים, חיוג 101 למגן דוד אדום או לחיצה ביישומון 'מד"א שלי' וביצוע פעולות מצילות חיים כמו עיסוי לב, פתיחת נתיב אוויר ושימוש במכשיר הדפיברילטור המוצב במוסד החינוכי, עושות את ההבדל בין חיים ומוות, והמורה חן דנציגר היא הוכחה החייה לכך, פשוטו כמשמעו. לאליה, ניר ואביעד, התלמידים שגילו תושייה, פעלו נכון, והצילו חיים מגיעות כל הברכות, אין לי ספק שהם משמשים דוגמא ומופת לתלמידים רבים – עלו והצליחו.