ציפי חוטובלי:
הציונות הדתית צריכה להיות חלק ממפלגת השלטון של הימין

סגנית שר החוץ ביקרה במדרשת לינדנבאום. "הערכים שקיבלתי כאן מלווים אותי בעשייה הציבורית".

אורלי הררי , ט"ז בטבת תש"פ

חוטובלי עם הרבנים ברנדר וטהרלב
חוטובלי עם הרבנים ברנדר וטהרלב
צילום: גרשון אלינסון

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ביקרה במדרשת לינדנבאום מרשת ''אור תורה סטון'', ונאמה בפני 200 תלמידות המדרשה.

"אנו נמצאים ערב בחירות שבהן מעלימים מהציבור את הסוגיה האידאולוגית ועסוקים רק בנושאים אישיים", אמרה חוטובלי וקראה "להחזיר את השיח האידיאולוגי למרכז הבמה ולהבין שהויכוח בינינו לבין יריבינו הפוליטיים הוא על זהותה של המדינה ועל שלמות הארץ. העיסוק בענייני ראש הממשלה הוא מסכה שמאחוריה ישנה אידאולוגיית שמאל מסוכנת".

עוד אמרה חוטובלי כי "יש ערך עצום לנוכחות ציונית דתית במפלגה שמייצגת את מרבית העם בישראל. הציונות הדתית נשאה תמיד את דגל השילוב ולא את דגל ההתבדלות וזו צריכה להיות הדרך גם בפוליטיקה".

כבוגרת המדרשה אמרה חוטובלי למשתתפות: "בית המדרש מלווה אותנו יום יום. הערכים שקיבלתי כאן מלווים אותי בעשייה הציבורית. אני קוראת לכן לגלות מעורבות פוליטית ולדעת שההנהגה התורנית שצומחת כאן צריכה לבוא לידי ביטוי בכל תחומי החיים, גם בתחום הפוליטי".

במהלך ביקורה של סגנית השר ניתן דגש מרכזי על הקשר בין ישראל ליהודי התפוצות, קשר שמעסיק את רשת 'אור תורה סטון' לה שליחים בקהילות יהודיות בכל רחבי העולם.

הרב כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות 'אור תורה סטון', וראש המדרשה, הרב אהד טהרלב, הודו לסגנית השר חוטובלי על ביקורה והרב ברנדר אמר כי "אין ספק שהקשר בין מדינת ישראל ליהודי התפוצות היה ונשאר אבן יסוד מאבני הבנין של הציונות. יהודי התפוצות, שחלקם מתמודדים באופן יום-יומי עם גילויי שנאה אנטישמיים, זקוקים לתמיכתה של המדינה במאבק באנטישמיות ויותר מזה למען שמירה על זהותם היהודית, יהודי התפוצות מחפשים להרגיש מחוברים לבית, להרגיש שמדינת ישראל זה הבית שלהם ויש מקום בשבילם. הם צריכים אותנו ואנו צריכים אותם".